ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK

 
  Nejvyšší prachatický městský úředník odchází

PRACHATICE/ZPRÁVA – Tajemník prachatického městského úřadu skončí do dvou měsíců ve své funkci. Obsazení pozice tajemníka bývá klíčové pro fungování celého úřadu.

      
  Na návštěvě ukradla peněženku plnou peněz

BOROVÁ LADA/KRIMI – Policisté z obvodního oddělení v Horní Vltavici podezřívají sedmačtyřicetiletou ženu z Prachaticka z přečinu krádeže. Dopustila se jí coby návštěva.

      

  

  Prachatice chystají několik slunečních elektráren

PRACHATICE/ZPRÁVA – Záměry budovat nové fotovoltaické elektrárny na veřejných budovách se začínají v Prachaticích v posledních měsících množit jako houby po dešti.

      
  JAKUB NEPUSTIL: Fakta k stavbě nové knihovny

PRACHATICE – Místostarosta Jakub Nepustil reaguje na náš redakční komentář vyjadřující nedostatek důvěry k některým okolnostem výstavby nové knihovny.

      
  Klarinetový soubor získal v Praze pošesté zlato

PRACHATICE/ZPRÁVA – Prachatičtí klarinetisté o uplynulém víkendu soutěžili po několikaleté přestávce na Mezinárodním festivalu Young Bohemia 2023.

      
  Na Libíně bude restaurace, ubytování se odkládá

LIBÍN/ZPRÁVA – Prachatičtí radní oznámili, že mění záměry s chatou na Libíně. Nově bude přestavěna jen na restauraci a otázka ubytování tu bude řešena jindy.

      
  Štít letos odvezly úžasně vtipné dámy z Homole

PRACHATICE/OBRAZEM – Mělo se rozdávat pět cen, ale nakonec jich porota a organizátoři rozdali devět. Štítek putoval letos poprvé do Národního divadla Čkyně.

      
  Recidivista vzal ze dvou aut stovky kusů textilu

STRÁŽNÝ/KRIMI – Policii se podařilo dopadnout zloděje, který ve Strážném vykradl nejprve dodávku a odcizil z ní zboží v hodnotě více než 21 000 korun.

      
  NÁZOR: Nepustil a Mrázová neřeší střet zájmů…

PRACHATICE/KOMENTÁŘ – Další jednání prachatických zastupitelů ukázalo, že spor o novou knihovnu neexistuje, ale také odhalilo velký problém koalice.

      
  Štít Prachatic by si zasloužily hned dva soubory

PRACHATICE/OBRAZEM – Soutěžní část letošního divadelního Štítu skončila. O cenách za herecké výkony je asi jasno, ale s hlavní cenou to letos bude mít porota extrémně těžké.

      
  Paraglidista se po startu zřítil z patnácti metrů

PRACHATICKO/ZPRÁVA – U Volovic nedaleko Prachatic se v úterý odpoledne zřítil krátce po startu paraglidista. Na pomoc mu musel letět vrtulník záchranné služby.

      
  Start vily byl světelný, hluboký, večerní i přírodní

PRACHATICE/OBRAZEM – Živá vila zahájila sezónu večerem, který přinesl hned tři výsostné dotyky tajemna a krásy našeho kraje prostřednictvím tří dobrých rodáků.

      
  Všeci (ne)kradnů zaplnilo prachatické divadlo

PRACHATICE/OBRAZEM – V prachatickém městském divadle pokračovala přehlídka Štít. A tentokrát při tom sálem létaly artefakty a nejen politické narážky.

      
  Naboso představili ve Vimperku nové album

VIMPERK/OBRAZEM – Veronika Spiegelová pocházející z Vimperka společně s kapelou Naboso představili o víkendu své nové album v městském kulturním středisku.

      
  Muž pět let týral svého třiaosmdesátiletého otce

PRACHATICKO/ZPRÁVA – Prachatičtí kriminalisté informovali o tom, že se jim podařilo zastavit pět let trvající týrání. Měl se ho dopouštět syn na svém starém otci.

      
  Nový typ akce vyšel a naplnil podniky v centru

PRACHATICE/OBRAZEM – Podniky v prachatickém centru a radnice za sebou mají první akci, která má být novou formou jejich spolupráce a oživit náměstí a okolí.

      
  Topoly v kasárnách čeká velký zásah do korun

PRACHATICE/ZPRÁVA – Topolové stromořadí na konci Rožmberské ulice v bývalých kasárnách v Prachaticích čeká takzvaný sesazovací řez. Má omezit riziko vývratů.

      
  Vltavan potvrdil mimořádně vysokou laťku Štítu

PRACHATICE/OBRAZEM – Porota to má letos na divadelním Štítu neobvykle těžké. Představení mají vysokou úroveň a nabízí řadu zajímavých divadelních momentů.

      
  V Prachaticích bude speciální relaxační místnost

PRACHATICE/ZPRÁVA – V domě zvaném Křižovatka u Štěpánčina parku vznikne letos nová relaxační místnost. I veřejnosti nabídne terapii zvanou snoezelen.

      
  Ke srážce vlaku a osobního auta letěl vrtulník

STRUNKOVICE nad BLANICÍ/ZPRÁVA – Na železničním přejezdu v Protivecké ulici ve Strunkovicích se srazil vlak a osobní auto. Řidičku přepravil do nemocnice vrtulník.

      
  Štít nabídl divákům mimořádně silné představení

PRACHATICE/OBRAZEM – Nebylo by vůbec žádným překvapením, kdyby druhé představení Štítu letos tuto přehlídku zcela ovládlo. A kvalitu slibuje i další hra.

      
  Hazard za volantem jim vynesl trestní stíhání

VIMPERSKO/ZPRÁVA – Policie aktuálně sdělila obvinění za nezodpovědné chování dalším dvěma řidičům. První řídil Mustang bez řidičáku a druhý nadýchal čtyři promile.

      
  Čeká Prachatice těžký střet o investici desetiletí?

PRACHATICE/ZPRÁVA – Koalici se podařilo nepovedenou tiskovou zprávou vyvolat obavy, zda chce postavit novou knihovnu. A nyní kvůli tomu čelí tlaku opozice.

      
  Nikdy více Prachatice, slibují tam jitrnice…

PRACHATICE/ZPRÁVA – Únorové vepřové hody v Prachaticích řešilo i zastupitelstvo. Podle vedení města na nich bylo málo jídla proto, že nedorazilo několik podnikatelů.

      
  Štít začal s covidem, další hra dostala Pulitzera

PRACHATICE/ZPRÁVA – Prachatická přehlídka amatérského divadla letos nabízí pestrou směs témat, autorů a souborů. Začala v pátek a pokračuje v úterý.

      
  U Volar boural menší nákladní vůz. Dva zranění

VOLARSKO/ZPRÁVA – Nedaleko Rozvodí na cestě z Volar do Blažejovic se stala v pátek ráno vážná dopravní nehoda. Menší nákladní vůz tu najel do stromu.

      
  Pokračování opravy 1. máje přinese více změn

VIMPERK/ZPRÁVA – Už příští rok by pokračování rekonstrukce frekventované vimperské ulice 1. máje mohlo přinést změnu přednosti v jízdě, povrchu i rychlosti.

      
  Opilý cizinec trefil víko palivové nádrže pumpy

ŠUMAVA/ZPRÁVA – Policie ČR informovala, že obvinila z obecného ohrožení cizince, který způsobil nebezpečně vypadající nehodu na čerpací stanici pod vlivem alkoholu.

      
  Nezaměstnanost na Prachaticku v zimě stagnuje

PRACHATICKO/ZPRÁVA – Na Prachaticku se výrazně nepropouští, ale ani nenabírá. Trh práce stagnuje a zřejmě čeká, až přejde obtížné období vysoké inflace.

      
  Větší kontrola odhalila jednoho opilého řidiče

VIMPERK/ZPRÁVA – Na začátku uplynulého víkendu provedla policie ve Vimperku větší kontrolu řidičů zaměřenou hlavně na alkohol. A nyní zveřejnila výsledek.

      
  Sportovní zařízení má konečně nového ředitele

PRACHATICE/ZPRÁVA – Po dvou a půl měsících bez řádně jmenovaného ředitele ho začne v polovině března řídit Martin Kutlák. Vyhrál sledované výběrové řízení.

      
  V kotelně na sídlišti vyroste sluneční elektrárna

PRACHATICE/ZPRÁVA – S boomem fotovoltaických elektráren se do stavby jedné pustí i prachatické Tepelné hospodářství. Vyrůst má na střechách v areálu centrální kotelny.

      
  Nemocnici pomohou zvýšené náborové příplatky

PRACHATICE/ZPRÁVA – Prachatická nemocnice může nově díky štědrosti Jihočeského kraje nabídnout lékařům, kteří jí chybí, dotaci až ve výši jeden a půl milionu korun.

      
  Prácheňští přivezli Prachaticím radost z tvoření

PRACHATICE/OBRAZEM – Kromě nové výstavy v Dolní bráně začala v Prachaticích se začátkem března ještě jedna výstava. Zimní zahrada zve na barevné souznění.

      
  Brána hostí pestrý a optimistický úhel pohledu

PRACHATICE/OBRAZEM – Nová výstava v Galerii Dolní brána dostala název Úhel pohledu. Zahájena byla tento týden a přináší tvorbu jihočeských výtvarníků.

      
  Městský park je hotov, otevřen a budí pozornost

PRACHATICE/FOTOGLOSA – Hlavní práce na rekonstrukci Štěpánčina parku skončily a dlouho připravovaná investice začíná vyvolávat ve městě velké diskuse.

      
  Posuňte život v Prachaticích vpřed za 200 000

PRACHATICE/ZPRÁVA – Máte nápad, jak vylepšit Prachatice? Co ve městě změnit nebo udělat nového? Pak přišla opět vaše chvíle – hledají se nápady do participativního rozpočtu.

      
  Z domku zmizela i baterie k solárním panelům

VLACHOVO BŘEZÍ/ZPRÁVA – Prachatičtí policisté aktuálně informovali, že pátrají po pachateli vloupání do zahradního domku. Zmizelo z něj hlavně nářadí.

      
  Na Majáles přijedou ikony české hudební scény

VIMPERK/ZPRÁVA – Největší hudební festival našeho okresu se letos pokusí překonat loňský rekord v návštěvnosti. Přijedou přitom takové hvězdy, že se to může podařit.

      
  Střechu nemocnice má pokrýt solární elektrárna

PRACHATICE/ZPRÁVA - Nemocnice Prachatice chce přejít na ekologičtější a úspornější variantu dodávání elektrické energie a to za pomoci solárních panelů.

      
  Dolní brána viděla vynikající fotky z celého světa

PRACHATICE/OBRAZEM – Prachatická galerie Dolní brána už podruhé hostila na jihu Čech vzniklý festival Fotojatka, který nabízí vysoce kvalitní fotografie.

      
  Policejní majáky blikaly za oběti trestných činů

PRACHATICKO/OBRAZEM – Policisté a pracovníci probační a mediační služby, kteří působí na Prachaticku, podpořili v samém centru našeho regionu oběti kriminality.

      
  ANO navrhne postavit na sídlišti parkovací dům

PRACHATICE/ZPRÁVA – Pokud projde návrh prachatického opozičního klubu ANO, mohlo by se největší sídliště v Prachaticích dočkat moderního parkovacího domu.

      
  Městský park se prodražil, ale hotový bude včas

PRACHATICE/ZPRÁVA – Rekonstrukce Štěpánčina parku se chýlí po roce prací ke konci a dokončena má být včas. Cenu obnovy parku ale zvedli radní o několik milionů korun.

      
  Agresivní muž si vyřizoval účty pěstmi na ulici

VIMPERK/ZPRÁVA – Vyhrocené vztahy dvou mužů skončily nejprve rvačkou za bílého dne na ulici před školou a nyní také obviněním útočníka z ublížení na zdraví.

      
  Studentům gymnázia začal pomáhat Erasmus+

PRACHATICE/ZPRÁVA – Prachatické gymnázium dostalo akreditaci na jazykové a poznávací výjezdy do zahraničních partnerských škol v rámci Erasmu+. Zkvalitňuje to výuku.

      
  I letos zahrají na Kratochvíli filmovou komedii

KRATOCHVÍLE/ZPRÁVA – Netoličtí ochotníci budou v tomto roce pokračovat v trendu posledních let, kdy hrají na Kratochvíli hry podle známých českých filmových komedií.

      
  Do Prachatic se vrací symbol kvality v kultuře

PRACHATICE/ZPRÁVA – Novému vedení Prachatic se podařilo dojednat návrat jednoho z největších jazzových festivalů. Bohemia JazzFest by se tu měl opět konat už v létě.

      
  Hasiče zaměstnal bagr propadlý do sklepa domu

VLACHOVO BŘEZÍ/OBRAZEM – Hasiči byli v pátek přivoláni k bagru, který se propadl do sklepa budovy po demolici ve Vlachově Březí. A na místo museli přivolávat speciální techniku.

      
  Strážníky Vimperka dál vede policista Lukáš Sýs

VIMPERK/ZPRÁVA – I v tomto volebním období bude pokračovat ve Vimperku nadstandardní spolupráce městské policie a Policie ČR díky tomu, že strážníky vede policista.

      
  Nemocnice zvyšuje počet ortopedických operací

PRACHATICE/ZPRÁVA – Prachatická nemocnice otevírá novou ortopedickou JIP. Ortopedie, která tu má už tak výbornou pověst, díky tomu ještě zvýší svou úroveň.

      
  Vila památkou? Koalice má první velký problém

PRACHATICE/ZPRÁVA – Prachatická koalice narazila na problém, o kterém v ní panuje nejmenší shoda. Otevírá ho poněkud partyzánská akce spolku Živá vila.

      
  Prachatice mají nové televizní zpravodajství

PRACHATICE/ZPRÁVY – Je jim kolem patnácti, jsou čtyři a mají chuť dělat televizní zpravodajský program. Tak se do toho dali a oživují tím prachatické mediální prostředí.

      
  Podvodná SMS obsahovala i celé jméno ženy

VIMPERSKO/KRIMI – Další podvedenou prostřednictvím podvodných SMS je žena z Vimperska. Uvěřila zprávě, která obsahovala i její jméno a přišla o 170 000.

      
  Parkovací dům prachatické sídliště nedostane

PRACHATICE/ZPRÁVA – Situaci s parkováním na největším sídlišti v Prachaticích by pomohlo, kdyby lidé více využívali své garáže. To je hlavní závěr radních, kteří o tom jednali.

      
  Prachatice čekají dvoje trhy. Začíná se v sobotu

PRACHATICE/ZPRÁVA – Dlouhodobé snahy na více frontách, aby Prachatice měly funkční městské trhy, povedou k tomu, že letos se tu budou konat ty na Skalce a nově i městské.

      
  Kratochvíle má od ledna nového kastelána

KRATOCHVÍLE/ZPRÁVA – Po sedmatřiceti letech se na Kratochvíli změnil kastelán. Vojtěch Troup, pod jehož vedením se zámek vrátil do časů Rožmberků, odešel do důchodu.

      
  Nemocnice chystá koupi magnetické rezonance

PRACHATICE/ZPRÁVA – Už za dva roky by mohli pacienti podstupovat v prachatické nemocnici i vyšetření metodou magnetické rezonance. Nyní za ním musí dojíždět.

      
  Ples volarské ZUŠ bavil mimo jiné i fotokoutkem

VOLARY/OBRAZEM – Volarská základní umělecká škola za sebou má jubilejní desátý ples. V pátek ho hostil společenský sál radnice a zněla tu i hudba v podání žáků školy.

      
  Ve venkovském klubu prošli padesátkou zahrad

CHLUMANY/OBRAZEM – Chlumanský Venkovský klub U Vyšaty zahájil v pátek letošní sérii plánovaných akcí. Besedovalo se tu o knize věnované evropským zahradám.

      
  Šumavu čeká letos v červnu pašijový kongres

ŠUMAVA/ZPRÁVA – Města a obce, které v celé Evropě udržují letité tradice pašijových her, se letos sjedou ke svému kongresu na jih Šumavy jen pár kilometrů od hranic Prachaticka.

      
  Prachatické školky dostaly nové digitální hračky

PRACHATICE/ZPRÁVY – Pět pracovišť prachatické mateřské školy získalo díky dotaci nejmodernější digitální hračky. Mají modernizovat výuku a připravit děti na nový věk.

      
  SDH Volary má druhou plnohodnotnou cisternu

VOLARSKO/ZPRÁVA – Požární bezpečnost v celém regionu Volarska se opět o něco zvýšila díky tomu, že volarští dobrovolní hasiči dostali od radnice novou cisternu.

      
  Do unikátní Kralovy vily se opět někdo vloupal

PRACHATICE/ZPRÁVA – Zhruba dva a půl roku od chvíle, kdy se do Kralovy vily vrátil spolek Živá vila, se do ní opět někdo vloupal. Zmizel alkohol, peníze a reproduktory.

      
  Prachaticko dalo Třem králům 890 662 korun

PRACHATICKO/ZPRÁVA – Letošní Tříkrálová sbírka na Prachaticku a Vimpersku opět překonala tu loňskou a navzdory mírné recesi v ekonomice jsme byli opět velmi štědří.

      
  Strážníci zachránili v poslední chvíli sebevraha

PRACHATICE/ZPRÁVA – Starosta Prachatic Jan Bauer poděkoval dvěma strážníkům městské policie. Podařilo se jim totiž včasným zásahem zachránit muže, který se chtěl oběsit.

      
  Neumannka ukazuje málo vídaný ohýbaný beton

PRACHATICE/ZPRÁVA – Centrum designu Neumannka v Prachaticích představuje práci mladého nadaného designéra Jana Nohejla, který ohýbá beton ve svém studiu YLGU.

      
  Nemocnice vybuduje nové ekologické parkoviště

PRACHATICE/ZPRÁVA – Problémy s parkováním v areálu prachatické nemocnice by mělo pomoct vyřešit další nové parkoviště za zhruba dva a půl milionu korun.

      
  Z měst Prachaticka vyhrál Babiš jen ve Volarech

PRACHATICKO/ZPRÁVY – V Prachaticích, ve Vimperku a v Netolicích zvítězil ve druhém kole prezidentské volby Petr Pavel. Jen ve Volarech dokázal získat více hlasů Andrej Babiš.

      
  Fotili do devětadvaceti kilometrů od Prachatic

PRACHATICE/ZPRÁVA – Dolní brána je opět plná fotografií členů Fotoklubu F 2.8. Jejich nová výstava dostala tajuplný název „do 29“ a zahájena byla tradičně velmi originálně.

      
  Prachatický recidivista je po loupeži ve vazbě

PRACHATICE/KRIMI – Prachatičtí kriminalisté navrhli prachatickému recidivistovi po loupeži a další krádeži vazbu. A státní zastupitelství a soud se s tím ztotožnily.

      
  Lyžuje se konečně i v areálu na Kubově Huti

ŠUMAVA/OBRAZEM – Po velmi teplém začátku letošní zimy se na Šumavě opět začínají zlepšovat podmínky pro lyžování. Opět je v provozu například i areál na Kubově Huti.

      
  Slavnosti Zlaté stezky budou opět více historické

PRACHATICE/ZPRÁVA – Prachatické slavnosti mění koncepci. Zatímco v minulých letech jim vládla hlavně jejich festivalová část, nyní dostane opět více místa historie. A spolky.

      
  Netolice vystaví svůj obnovený divadelní skvost

NETOLICE/ZPRÁVA – Zhruba sto šedesát let stará opona netolického divadla s Třemi Gráciemi prošla restaurováním a veřejnost dostane možnost ji vidět zblízka.

      
  U Buku zachránili život. Jsou Gentlemany silnic

VIMPERSKO/ZPRÁVA – Petr a Petr Fleischmannovi ze Šumavských Hoštic zachránili v noci na sobotu 3. prosince život mladému řidiči a nyní se za to dočkali titulu Gentlemani silnic.

      
  Dopady inflace trh práce Prachaticka dál zvládá

PRACHATICKO/ZPRÁVA – Na konci roku bylo na Prachaticku bez práce jen o padesát lidí více, než ve stejné době v letech covidových restrikcí. Dopady inflace jsou tu tak minimální.

      
  Tři auta vyloupena za noc. Škoda je čtvrt milionu

PRACHATICKO/KRIMI – Policie pátrá po zloději, který se stihl za jednu noc vloupat do tří dodávek. Hledal v nich zřejmě nářadí a napáchal škodu za zhruba dvě stě padesát tisíc.

      
  Tentokrát pomohli pletením písecké neonatologii

PRACHATICE/ZPRÁVA – Firemní dobrovolnictví organizované na prachatické radnici pomohlo tentokrát na neonatologickém oddělení a novorozenecké JIP písecké nemocnice.

      
  Vodné, stočné i vodoměry výrazně podražily

PRACHATICE/ZPRÁVA – Odběratelé vody v Prachaticích zaplatí za vodné a stočné letos o bezmála čtvrtinu více než loni. Za nárůstem stojí hlavně inflace a mohl být až třetinový.

      
  Tříkrálová sbírka skončila. Začalo sčítání darů

PRACHATICKO/OBRAZEM – Skupinky Tří králů s kasičkami už v ulicích na Prachaticku nepotkáte. Letošní Tříkrálová sbírka tu v neděli skončila a začalo sčítání obsahů kasiček.

      
  Na Prachaticku převládly hlasy pro demokracii

PRACHATICKO/KOMENTÁŘ – Volební výsledky Prachaticka se příliš nevzdálily od celostátních. S výjimkou Volar a Netolic. V Prachaticích a Vimperku volili více prodemokraticky.

      
  Knihovna spouští novou regionální rodinnou hru

PRACHATICE/ZPRÁVA – Deset úkolů a tipů prachatické knihovny zavede rodiny s dětmi například za pohádkami z šumavských lokálek, Tleskačem nebo k řopíkům u Prachatic.

      
  Trojice prodala na Prachaticku 1,3 kila pervitinu

PRACHATICKO/KRIMI – Prachatickým kriminalistům se podařil velký zásah do místní drogové scény. Dopadli matku s dcerou a jednoho muže, kteří na Prachaticko dováželi pervitin.

      
  Vila otevře složité téma česko-německého živlu

PRACHATICE/ZPRÁVA – V červenci opět ožije Kralova vila festivalem. Účast už potvrdila řada kapel a v hlavní roli na něm bude kromě hudby i architektura, literatura a umění jako takové.

      
  V bývalých kasárnách vykradli násilím ordinaci

PRACHATICE/ZPRÁVA – Policie České republiky aktuálně informovala, že zahájila trestní řízení kvůli případu vloupání do ordinace v bývalých prachatických kasárnách.

      
  Do Neumannky na wo-men s cenami za design

PRACHATICE/ZPRÁVA – Prachatické designcentrum Neumannka představuje na své aktuální výstavě práci nakladatelství, které se soustředí na krásu knih a slaví s tím úspěch.

      
  V dešti se ve Vimperku vrátí do starších časů

VIMPERK/ZPRÁVA – Vimperk připravuje ve staré radnici na náměstí projekt, který spojí tvoření a práci v komunitě s historií. A to ve dvou znovu objevených místnostech.

      
  Z pokladniček na nádraží zmizela hotovost

VIMPERK/KRIMI – Policie České republiky hledá aktuálně svědky vloupání do dvou mincovníků na pánských a dámských toaletách železničního nádraží ve Vimperku.

      
  Řidička Citigo nedala přednost popelářům

VIMPERK/KRIMI – Na hlavním průtahu Vimperkem se stala na křižovatce u autobusového nádraží vážná nehoda. Malá Škoda Citigo se srazila s popelářským vozem. 

      
  Z dodávky u tržnice ve Strážném zmizely bundy

STRÁŽNÝ/KRIMI – Policisté z obvodního oddělení v Horní Vltavici pátrají po zloději, který zřejmě okradl trhovce ve Strážném, když se tu vloupal do dodávky s bundami a botami.

      
  Prostor u zimního stadionu má novou podobu

VIMPERK/ZPRÁVA – Vimperská radnice dokončila rozsáhlé úpravy kolem zimního stadionu. Nové jsou tu desítky parkovacích míst, schody, komunikace i lavičky.

      
  První miminko Prachaticka je opět holčička

PRACHATICKO/OBRAZEM – Stejně jako v minulém roce se první letošní miminko v prachatické porodnici narodilo hned na Nový rok. Jmenuje se Sofie Hviščová. 

      
  Tříkrálová sbírka začala i v našem regionu

PRACHATICE/OBRAZEM – Nový ročník Tříkrálové sbírky na Prachaticku a Vimpersku začal na Nový rok požehnáním koledníkům v prachatickém kostele svatého Jakuba Většího.

      
  IMPAKT otevřel v centru multifunkční prostor

PRACHATICE/ZPRÁVA – Nezisková organizace IMPAKT, která v Prachaticích už čtvrtým rokem organizuje oblíbené farmářské trhy, začala v centru provozovat Volné směry.

      

 

Z maringotek zmizely luky, šípy, pruty i dalekohledy za 80 000

Novoroční ohňostroj nebude, ale na Libíně se bude péct prase

OBRAZEM: Zlatí trubači hráli koledy na náměstí už pojedenácté

V Klášterci shořel sklad sena a techniky. Škoda je 25 000 000

Zdeňka Študlarová vystavuje v knihovně i prachatický betlém

Vzpomínka – První držitel ceny města by oslavil sté narozeniny

Silvestrovské vlaky se letos nevrátí, chybí dopravce a finance

Noví občánci Prachatic dostanou nově 5 000 od města a kraje

Malý chlapec na bobech vjel do silnice a srazil se s VW Touareg

 

 

 

 

 

 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky