ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK

 
  Strážníky Vimperka dál vede policista Lukáš Sýs

VIMPERK/ZPRÁVA – I v tomto volebním období bude pokračovat ve Vimperku nadstandardní spolupráce městské policie a Policie ČR díky tomu, že strážníky vede policista.

      

  

 

 # Čtvrtek 16/2 2023 - TEXT A FOTO: Tomáš František Přibyl 

Pokud jde o řízení městské policie, je Vimperk svého druhu unikát, a to už zhruba pět a půl roku. Tak dlouho tu neřídí strážníky starosta nebo starostka, jak je obvyklé, ale pověřený zastupitel, který je zároveň příslušníkem Policie ČR, Lukáš Sýs. Nevzniká tu tak řevnivost, která leckde ve vztazích strážníků a policistů panuje a jejich spolupráce je díky tomu nadprůměrně intenzivní.

I to byl důvod, proč i v novém zastupitelstvu prošlo pověření Lukáše Sýse řízením městské policie absolutně hladce a pro hlasovalo všech čtrnáct přítomných zastupitelů. „Já se sice účastním porad městské policie a dohlížím na koncepční záležitosti, ale běžnou agendu, která z toho vyplývá, vykonává Lukáš Sýs,“ řekla zastupitelům starostka Vimperka Jaroslava Martanová.

Vlevo Lukáš Sýs na jedné z porad s vrchním strážníkem Milanem Koberou v roce 2019.

S nápadem pověřit řízením městské policie policistu státního přišel v předminulém volebním období tehdejší starosta Pavel Dvořák. Lukáš Sýs byl v té době místostarostou zvoleným na kandidátce ANO. V následujícím volebním období sice skončil v opozici, ale pověřen byl řízením strážníků opět a nyní ho tím pověřilo zastupitelstvo už potřetí. V tomto volebním období je Lukáš Sýs součástí vládnoucí koalice a radním za Vimperáky 2018.

Propojení strážníků a policistů díky němu umožňuje ve Vimperku v řadě ohledů nadstandardní spolupráci – například při společných výjezdech, plánování, předávání důkazů a kamerových záznamů nebo informací. Strážníci tak třeba mnohem lépe vědí o tom, jaká trestná činnost je ve Vimperku policií řešena a strážníci zase mohou pomoct detailní znalostí problémových lokalit a komunit.

 

 

 

 

 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky