ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK

 
  Nemocnice vybuduje nové ekologické parkoviště

PRACHATICE/ZPRÁVA – Problémy s parkováním v areálu prachatické nemocnice by mělo pomoct vyřešit další nové parkoviště za zhruba dva a půl milionu korun.

      

  

 

 # Pondělí 30/1 2023 - TEXT A FOTO: Tomáš František Přibyl 

Problémy s parkováním a počty parkovacích míst řeší vedení prachatické nemocnice dlouhodobě. Před jedenácti lety tu třeba přibyly zhruba tři desítky parkovacích ploch a také závora ve vjezdu a nemocnice začala za parkování vybírat důsledně poplatky. Nové parkovitě tu otevřeli pro zaměstnance i před sedmi lety. Také tu vznikla tři nová místa u nové lékárny.

Podle ředitele nemocnice Michala Čarvaše to přitom stále nestačí. „Vnímáme, že mezi osmou a devátou je problém tu zaparkovat,“ řekl pro prachatickoNEWS.CZ. Podle jeho odhadu se počet parkovacích míst u nemocnice za dobu jeho ředitelování ztrojnásobil ze zhruba osmdesáti.

Do areálu nemocnice přitom vjíždí denně stovky aut. „Do areálu nemocnice vjede průměrně denně včetně víkendů 393 vozidel. V běžný pracovní den je to cca 520 vozidel,“ uvedl pro prachatickoNEWS.CZ vedoucí provozně-technického oddělení prachatické nemocnice Jan Švík.

Nedostatek ploch pro parkování má proto pomoct řešit další nové parkoviště pro zaměstnance. Díky jeho vzniku se uvolní místa pro veřejnost v přední části areálu. Nové parkoviště vznikne v zadní části blízko dalšího parkoviště pro zaměstnance.

„Je to mezi heliportem a kuchyní. Chceme tam vybudovat čtyřiačtyřicet nových parkovacích míst. To parkoviště bude zadržovat vodu v krajině - bude vsakovací z plastových zatravněných kostek a díky tomu na něj můžeme dostat dotaci,“ vysvětlil další podrobnosti o nové investici ředitel Michal Čarvaš.

Nyní se podle něj připravuje projektová dokumentace a po jejím vytvoření začne nemocnice hledat dodavatele stavby a také chce požádat o dotaci. Podle současného odhadu by parkoviště mohlo vzniknout buď letos na podzim, nebo příští rok na jaře.

 

 

 

 

 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky