ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK

 
  Čkyňsko si připomene svého oblíbeného kněze

ČKYŇSKO/Z REDAKČNÍHO @ – Na konci minulého roku náhle zemřel čkyňský farář Jan Janoušek a obec Čkyně proto připravuje vzpomínkovou akci, která ho připomene.

      
  Dechový orchestr ZUŠ Vimperk zlatý v Praze

VIMPERK/Z REDAKČNÍHO @ – O uplynulém víkendu se zúčastnil Dechový orchestr ZUŠ Vimperk mezinárodního festivalu Young Bohemia v Praze. A třikrát uspěl!

      

  

  Jarní hravou Stezkou i přes nepříznivé počasí

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Jarní hravá Stezka v areálu školy Zlatá stezka byla určena pro předškoláky. Čekala na ně spousta zábavy, didaktických her i jarní tvoření.

      
  EDUbus představil v Nerudovce i termokamery

VIMPERK/Z REDAKČNÍHO @ – Před několika dny navštívil naši školu Nerudovku lektor Dušan Slovák s instruktorem a s mobilní polytechnickou laboratoří EDUbus.

      
  Montessori charitativní Kavárna pro Helenu

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Ve středu 22. března se školní jídelna na prachatické základní škole Národka proměnila na charitativní kavárnu. Zájem o ni byl velký.

      
  Březen vedl děti z Paraplíčka za užovkou Žofkou

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Měsíc březen si pro děti z prachatické mateřské školy Paraplíčko přichystal hodně bohatý program zahrnující také loučení s Moranou.

      
  Projekt návratu výrazového skla otevře Rubikon

ŠUMAVA/Z REDAKČNÍHO @ – V Kašperských Horách začne za pár dní výstava, která má otevřít projekt návratu skla na Šumavu. Ten má partnery i z našeho okresu.

      
  Titul Jihočeský knihovník roku zamířil do Vacova

PRACHATICKO/Z REDAKČNÍHO @ – Jihočeští knihovníci opět vybírali nejlepšího knihovníka – knihovnici minulého roku a opět uspěla i nominace z našeho okresu.

      
  Do domu dětí a mládeže přijely desítky šachistů

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Prachatický dům dětí a mládeže hostil před několika dny velmi dobře obsazený turnaj mladých šachistů. Celkem jich nakonec přijelo 74.

      
  Maškarní bál pro velká srdce z nezisku pomáhal

PRACHATICE/Z REDAKČNÍHO @ – Obecně prospěšná společnost KreBul připravila v Národním domě v pořadí již třetí maškarní bál, který nejen bavil, ale také pomáhal.

      
  Deváťáci z husinecké školy viděli výrobu nábytku

HUSINEC/OD ČTENÁŘŮ – Jak je možné si s Jihočeskou hospodářskou komorou vybírat budoucí povolání? Třeba i tak, že si vyrobíte vlastní taburet.

      
  Česká píseň změnila předsedu a také hodnotila

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Tak jako každý rok se před několika dny sešli členové smíšeného pěveckého sboru Česká píseň na výroční schůzi, aby rekapitulovali.

      
  Karnevalu v Nebahovech vládla i židličkovaná

NEBAHOVY/OD ČTENÁŘŮ – První nedělní odpoledne v březnu se v Nebahovech sešli pohádkové postavičky, superhrdinové a zvířátka na veselém kouzelném karnevalu.

      
  Prachatické děti si zkusily ve firmě Vavi šití košil

VIMPERK a PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Známá vimperská firma Vavi hostila nedávno workshop dětí z montessori tříd prachatické Národky. Zkusily si tu šití košil.

      
  O prázdninách za zvířaty, rovnováhou i luštěním

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Školáci si na přelomu února a března užívali jarních prázdnin a Městská knihovna Prachatice si pro ně jako každý rok připravila bohatý program.

      
  S masopustem v Zahrádce pomohly i studentky

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Masopustní období přineslo do prachatické školky v Zahradní ulici nejprve různá řemesla a povolání a nakonec i karneval plný masek.

      
  Karnevalové veselí neminulo ani MŠ Krumlovská

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Ve čtvrtek dopoledne se děti v naší mateřské škole proměnily v nejrůznější zvířátka, víly, princezny, ježibaby, piráty, čertíky nebo spidermany.

      
  Masopust rozdal veselí i ve volarských školkách

VOLARY/OD ČTENÁŘŮ – Masopustní období bylo ve třech pracovištích volarské mateřské školy letos hlavně veselé a před tím také barevné. A pomohli i rodiče.

      
  Předškoláci z Pastelky začali s adaptací na školu

VLACHOVO BŘEZÍ/OD ČTENÁŘŮ – Vyzkoušet si, jaké je to být školákem, je důležité pro všechny předškoláky. Myslíme na to proto i u nás ve vlachovobřezské školce.

      
  O Šumavské mozkovce rozhodl letos jediný hlas

ŠUMAVA/Z REDAKČNÍHO @ – Mezi texty věnujícími se výzkumům na Šumavě nejvíce bodoval ten o tom, jak se znečištěné ovzduší stále projevuje na lesních ekosystémech.

      
  Karnevalový open air letos i s živou kobylou

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Dny před začátkem půstu byly plné i karnevalů pro děti. Jeden se konal ve Starých Prachaticích a byl první letošní akcí místního spolku.

      
  Pastelka vyrazila na karneval plný nejen soutěží

VLACHOVO BŘEZÍ/OD ČTENÁŘŮ – Ke školkám, které pro děti připravily karnevalové reje, se připojila i ta naše zvaná Pastelka ve Vlachově Březí. A děti si to náležitě užily.

      
  Haló pane Karnevale, vítáme tě v Paraplíčku

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Únor je neodmyslitelně spojen s masopustním veselím, proto jsme i v naší mateřské škole Česká, zvané Paraplíčko, připravili velký karneval.

      
  Karneval na Skalce přinesl i tradice či pohádky

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Letošní karneval v mateřské škole na prachatické Skalce přinesl i letos dopoledne plné her a zábavy. Samozřejmě nechyběla ani přehlídka masek.

      
  Maškary opět rozdaly radost i u Matky Vojtěchy

PRACHATICE/Z REDAKČNÍHO @ – Masopustní veselí už dorazilo i k nám do prachatického Domova Matky Vojtěchy. Naši klienti si ho mohli užít i se svými nejbližšími.

      
  Prachatičtí hasiči ukázali dětem, jak je malovat

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Děti z prachatické mateřské školy v České ulici zamířily k profesionálním hasičům. Hledaly tu přitom nejen inspiraci, ale i poznání.

      
  Malí čtenáři si ušili v knihovně i vlastní záložky

PRACHATICE/Z REDAKČNÍHO @ – Knihovnice prachatické městské knihovny pozvaly v minulých dnech děti do knihovny nejen za knihami, ale tentokrát i za tvořením.

      
  Nový rok začal Skalce s knihovnou a Dřípatkou

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Tak jsme se u nás v mateřské škole na Skalce po Novém roce vrátili do školky. Hned v prvním týdnu nás čekala návštěva prachatické knihovny.

      
  Novoroční koncert Na půdě zahřál u srdce

PRACHATICE/Z REDAKČNÍHO @ – Prachatická obecně prospěšná společnost KreBul pozvala toto pondělí na novoroční koncert do komunitního centra Na půdě.

      
  Děti dětem aneb divadlo O pejskovi a kočičce

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Pozor, pozor… Na vědomost se dává, že Mateřská škola Česká se v pátek 20. ledna proměnila na divadlo a předškolní děti ze čtvrté třídy na herce.

      
  Lesní školce ani její praktikantce zima nevadí

VOLARSKO/OBRAZEM – Lesní školka na Soumarském mostě prožívá svou první zimu, má svou první praktikantku – studentku pedagogické školy a chladné počasí tu nevadí.

      
  Děti a senioři se společně smáli a vyprávěli si

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Ve spolupráci s organizací Mezi námi se prachatická Mateřská škola Česká zapojila do projektu s názvem Mezigenerační setkání a vyrazila za seniory.

      
  V Chlumanech přálo k stovce celé zastupitelstvo

CHLUMANY/OBRAZEM – Paní Jarmile Novákové bylo ve čtvrtek sto let. A už 73 let žije v Chlumanech, kde se dočkala v pátek velké gratulace od celého místního zastupitelstva.

      
  SeniorPoint otevírá rok výstavou stovek vtipů

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Prachatický SeniorPoint bude i letos pokračovat ve své výstavní tradici. Senioři tu pravidelně vystavují i ze svých sbírek. Tentokrát vtipy.

      
  Strunkovická univerzita třetího věku zahájena

STRUNKOVICE nad BLANICÍ/OD ČTENÁŘŮ – Strunkovická základní škola přišla s novinkou pro seniory. Otevřela pro ně univerzitu třetího věku a na první hodině se muzicírovalo.

      
  Nemocnice má další ocenění za přirozený porod

PRACHATICKO/Z REDAKČNÍHO @ – Prachatická nemocnice pravidelně získává ocenění za vedení přirozených porodů a nedávno získala další. V projektu je přitom už bezmála devět let.

      
  Tříkráloví Boni Pueri u Panny Marie opět nadchli

CHROBOLY/OBRAZEM – Sobotní tříkrálový koncert v podání světoznámého českého chlapeckého sboru Boni Pueri v Chrobolech byl opět velkolepý - sbor tu vystoupil i předloni. 

      
  Tonda Obal dorazil i na prachatickou Národku

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Část žáků prachatické školy v Národní ulici prošla v minulých dnech programem, který přijel podpořit jejich už tak dobré znalosti o odpadech.

      
  Cvrnkání kuliček, stavění máje i utopenci a sýry

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – Staroprachatský a Ostrovský spolek prožil loni mimořádně bohatý rok na akce. Začal karnevalem a přes soutěž utopenců došel až k ohňostroji. 

      
  Vimperská a prachatická Charita se spojují

PRACHATICKO/OD ČTENÁŘŮ – Od 1. ledna 2023 dochází ke spojení Charity Vimperk a Charity Prachatice. Vedení už mají společné dva roky, ale pro klienty se prakticky nic nemění.

      
  Záchranná stanice v Klášterci slaví deset let

ŠUMAVA/OD ČTENÁŘŮ – Záchranná stanice živočichů Národního parku Šumava slaví s koncem kroku už desáté narozeniny. Její pracovníci prožili se zvířaty stovky mimořádných příběhů.

      

 

OBRAZEM: Čekání na Ježíška v MŠ Skalka vůbec nebylo dlouhé

OBRAZEM: Dvojitá dávka cukru pro strunkovické zastupitele

OBRAZEM: Vánoční setkání v Zahrádce mělo pečlivou přípravu

OBRAZEM: Děti v Paraplíčku prožily Vánoce nanečisto i s anděly

OBRAZEM: Advent přinesl do strunkovické školky bohatý program

Žesťové sexteto ZUŠ Vimperk hrálo v Evropském parlamentu

Neorganizovaná mládež se učila, jak na finance nebo trh práce

OBRAZEM: Srdcařce vyhrkly slzy a nejlepší buchtu upekl chlap

Projektové dny pro mladé zdravotníky pěkně na vlastní kůži

Prachatická knihovna úspěšně zakončila mezinárodní projekt

 

 

 

 

 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky