ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK

 
  Zápisy do prvních tříd prachatických školek

PRACHATICE/OD ČTENÁŘŮ – V minulém týdnu se v prachatických mateřských školách v Krumlovské, Zahradní, Nebahovské, České ulici a na Skalce konaly zápisy.

      

  

 

 # Úterý 16/5 2023 – Z REDAKČNÍ POŠTY

 Text a foto: Marika Šmajclová, učitelka MŠ Česká   

Rodiče s dětmi měli možnost poznat školní prostředí, třídy a mohli také nahlédnout do školního vzdělávacího plánu a dalších dokumentů. Již od samého rána se u školek tvořily houfy rodičů s dětmi, které se nemohly dočkat, až si všechno prohlédnou a prozkoumají na vlastní kůži.

V Mateřské škole Paraplíčko si paní učitelky pro děti přichystaly bludiště, kde se děti seznámily nejenom s hračkami, ale také s první třídou, kam budou docházet. Čekalo na ně velké dobrodružství – jízda autobusem, stavění věže z kostek, prolézačky, odrážedla, kadeřnictví, vaření dobrého jídla pro maminky a tatínky v kuchyňce či nákup zeleniny ve školním obchůdku, dále holčičky povozily miminka v kočárku a kluci mezitím připravili své káry. Největší úspěch měl bazének s míčky a klouzačkou. Fotografie mluví za vše… Rozzářené oči dětiček vám poví své. Po celou dobu zápisu byly přítomny i šikovné pomocnice ze 4. třídy, které děti provázely celým dopolednem.

A mezitím, co děti prozkoumávaly prostředí, rodiče s paní ředitelkou Helenou Turkovou Kubátovou vyplňovali potřebné formuláře k přihlášce. Vše se krásně zvládlo a prožili jsme hezké dopoledne. Z rodičů opadla nervozita, neboť viděli na svých dětičkách, že jsou spokojené a ve školce Paraplíčko se jim moc líbilo. - Těšíme se na Vás milí rodiče a dětičky zase v září.

 

 

 

 

 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky