ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK

 
  Senioři vyrazili v bazénu opět přes La Manche

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Už po deváté plavou a sčítají vodní kilometry v prachatickém bazénu senioři. Opět totiž chtějí v součtu přeplavat minimálně jednou kanál La Manche.

      
  Volarský městský ples nabídl skvělý program

VOLARY/FOTOREPORTÁŽ – Sobotnímu plesu volarské radnice vládla barva bordó, vynikající hudba, raut i tombola a také program, který nabídl spoustu zábavy včetně kouzelníka.

      

  

  Prachatice se konečně dočkaly XXIII. plesu města

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Národní dům v Prachaticích hostil po dvouleté covidové pauze opět ples prachatické radnice. O hudbu nejen k tanci se tu starali špičkoví muzikanti.

      
  Na novoroční výstup na Libín se vydaly davy

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Příznivé počasí v kombinaci s pečeným prasetem letos přilákaly k novoročnímu výstupu na Libín asi rekordní počet lidí. Účastnické listy proto nestačily.

      
  Štěpánský běh se vrátil. Rekord opět vydržel

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Kvůli covidu dvakrát odložený jednačtyřicátý ročník Štěpánského běhu se v Prachaticích u městského stadionu odehrál v pohodové atmosféře.

      
  O štědrodenní Betlémské světlo byl velký zájem

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Prachatičtí skauti i letos na Štědrý den prošli městem s Betlémským světlem, aby ho roznesli dál do místních domácností.

      
  První seniorská předštědrovečerní večeře těšila

VOLARY/FOTOREPORTÁŽ – Letošní advent ve Volarech skončil v pátek předštědrovečerní večeří, kterou pro osaměle žijící seniory připravila radnice. Šlo o novinku, která se ujala. 

      
  Betlémské světlo už zamířilo i k Volarským

VOLARY/FOTOREPORTÁŽ – Požehnáno, rozneseno – ve Volarech už hoří Betlémské světlo v domácnostech, které si pro něj došly k místnímu betlému, kde s ním čekali místní skauti.

      
  Po Setkání před Betlémem mohly děti pro dárek

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Ani letošní advent se neobešel na Prachaticku bez velmi oblíbeného divadla Víti Marčíka, který u nás letos hrál adventní hru Setkání před Betlémem.

      
  Světlo z Betléma už hoří u svatého Jakuba

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Prachatičtí skauti už přivezli světlo zapálené v Ježíšově rodišti v judském Betlémě do svého města a předali ho ve farním kostele sv. Jakuba Většího. 

      
  Adventní pečení přineslo pohodu a pochutnání

VOLARY/FOTOREPORTÁŽ – Co by byl advent bez pečení vánočního pečiva? Něco by mu chybělo. - Ve Volarech se to ale nestalo, díky pečení v muzeu s týmem Augustina Sobotoviče.

      
  Národka slavila s živým betlémem úspěch

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Také Prachatice se letos dočkaly venkovního živého betléma. Postarala se o něj na své zahradě premiérově základní škola v Národní ulici.

      
  Adventní podvečery mají letos zimní atmosféru

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Druhý ročník prachatických adventních podvečerů na náměstí přináší to, co má – vánoční chutě i vůně, zimní atmosféru a setkávání u hudby.

      
  Živý betlém na sněhu křupal a v mrazu jiskřil

VIMPERK/FOTOREPORTÁŽ – Nejvýpravnější a asi nejkrásnější veřejný živý betlém našeho regionu se vrátil po covidové pauze za velkého zájmu veřejnosti a hlavně dětí.

      

 

FOTO: Volarský vánoční koncert udělal publiku velkou radost

FOTO: Dech beroucí taneční představení ukázalo adventní zvyky

FOTO: Netolický rej čertů čekala letos jedna změna a překvapení

FOTO: Volary zahajovaly advent dva dny sérií navštěvovaných akcí

FOTO: Advent začal v hudebním duchu na náměstí a v kostele

FOTO: Netolický vánoční strom rozsvítil opět tajemný Světlonoš

FOTO: Vimperk slavil se zahájením adventu v parku velký úspěch

FOTO: Nemocnice poprvé a jako první rozsvítila vánoční strom

FOTO: Studuje se tu technika, gastronomie, služby i stavebnictví

 

 

 

 

 

 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky