ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK

 
  Na novoroční výstup na Libín se vydaly davy

PRACHATICE/FOTOREPORTÁŽ – Příznivé počasí v kombinaci s pečeným prasetem letos přilákaly k novoročnímu výstupu na Libín asi rekordní počet lidí. Účastnické listy proto nestačily.

      

  

 

 # Neděle 1/1 2023 - TEXT A FOTO: Tomáš František Přibyl

Sázka na zrušení novoročního ohňostroje a posílení programu novoročního výstupu radnici letos vyšla. Účastnické listy, kterých bylo nachystáno podle účasti v posledních letech zhruba jen 700, došly už kolem jedenácté hodiny a podle našeho odhadu se sem vydalo možná až dva tisíce lidí. U parkoviště Na Sedýlku se vytvořila už brzy dopoledne zhruba půl kilometru dlouhá fronta parkujících aut a vydržela tu do odpoledne.

Otevřena kromě rozhledny byla také Bouda Vysoko a tým z prachatické restaurace U Jelena připravil pro účastníky výstupu pečené prase. Začínalo se péct ve tři ráno, kolem půl desáté se začínalo s výdejem a vyprodáno bylo kolem půl jedné.

K tomu tu nechyběla tradiční novoroční přátelská setkání, a také vystoupení uskupení Kokolegyně nebo místostarosta Jan Kotrba s dárky hlavně pro děti. Počasí přitom bylo neobvykle teplé a slunečné, a tak přálo i výhledům do krajiny, i když až do Alp letos vidět nebylo.

 

 

 

 

 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky