ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Od peněz létajících na křižovatce k poděkování

ZPRÁVA - Ředitel prachatického územního odboru Policie ČR veřejně ocenil nálezce peněz, které poletovaly na kruhové křižovatce u prachatického nádraží.

 

O novém bydlení na sídlišti rozhoduje soutěž

ZPRÁVA - Architektonická soutěž za 625 000 korun rozhoduje v Prachaticích o tom, jak má být zastavěn poslední velký volný pozemek na sídlišti na Šibeničním vrchu.

    

 

 

Světla nad soumarským řopíkem za odvahu 1938

ZPRÁVA - Muzeum lehkého opevnění na Soumarském mostě se zapojilo o víkendu do akce připomínající československou odvahu bojovat v roce 1938.

 

Zaměstnavatelé Prachaticka čekají asi stagnaci

ZPRÁVA - Za posledních pět měsíců ubylo v okrese Prachatice zhruba dvacet procent volných míst. Zdá se tak, že místní firmy nečekají ekonomy avizovaný růst.

 

Žena z Prachaticka je obětí fiktivního e-shopu

ZPRÁVA - Prachatická policejní mluvčí informovala o dalším internetovém podvodu s poškozenou z Prachaticka. Kupovala elektrokoloběžky v e-shopu, který pak zmizel.

 

Přednáškový podzim Prachatického muzea je tu

ZPRÁVA - Nová přednášková sezóna v Prachatickém muzeu odstartuje na začátku října a bude pestrá. Návštěvníky přednášek povede za sklárnami i do Hollywoodu.

 

Pitná voda z Fefrů už přestala téct do kanalizace

ZPRÁVA - Prachatice konečně mají nový vodojem pro vodu z Fefrů. Uvažovalo se o něm od roku 1930 a jde o jeden z nejhezčích jihočeských moderních vodojemů.

 

Začala každoroční prachatická výstava hub

ZPRÁVA/OBRAZEM - Desítky let se konající prachatickou výstavu hub letos hostí nově Muzeum české loutky a cirkusu na Velkém náměstí. Trvá do pátečního odpoledne.

 

Do bytu se vloupal zřejmě pouze kvůli alkoholu

ZPRÁVA - Policistům z prachatického obvodního oddělení se podařilo objasnit vloupání do bytu, jehož motivem byl podle ukradených věcí asi alkoholismus.

 

Libínská rozhledna oslavila 140 let od otevření

ZPRÁVA/OBRAZEM - V sobotu uplynulo na den přesně sto čtyřicet let od slavnostního otevření rozhledny na Libíně. Připomněla to pohodová komorní oslava.

 

Zbytky vimperských hradeb lemuje nová stezka

ZPRÁVA - Druhý velký středověký systém opevnění na Prachaticku se dočkal konečně naučné stezky. Ta začíná u Černé brány pod vimperským státním zámkem.

 

Na prachatickém hřbitově vyroste kolumbárium

ZPRÁVA - Prachatická radnice výrazně navýší počty urnových míst na hřbitově u kostela svatých Petra a Pavla. A to výstavbou kolumbária za 2,38 milionu korun.

 

Vlachovobřezská knihovna sídlí nově na zámku

ZPRÁVA - Čtenáři a knihovnice vlachovobřezské knihovny se konečně dočkali dokončení dlouho připravovaného přesunu knihovny na barokní zámek.

 

Další pomoc pro hospic. I auta za čtyři miliony

ZPRÁVA - Prachatickému hospici Jana Neumanna se podařilo letos získat další významnou dotační a dárcovskou podporu i na vozy pro své domácí hospice.

 

Policie ocenila ve Vimperku policisty Prachaticka

ZPRÁVA - Policie České republiky opět udělovala veřejně a slavnostně medaile a další ocenění policistům a občanským zaměstnancům z okresu Prachatice.

 

Nový vimperský kalendář je plný krásných fotek

ZPRÁVA - Vimperská radnice měla opět šťastnou ruku s výběrem fotografa, který nafotil snímky pro městský kalendář. Tentokrát oslovila Vojtěcha Kohouta.

 

Na Kratochvíli se bude opět jezdit za pohádkami

ZPRÁVA - Z Kratochvíle přichází dvě zprávy, letošní divadelní léto tu bude delší o jeden den a také se na tento zámek opět bude jezdit za pohádkovými postavami.

 

Prachatice vydaly mapu bezbariérových tras

ZPRÁVA - Lidé s pohybovým omezením a vozíčkáři mohou při cestách po Prachaticích nově pracovat s mapou bez bariér. Pokřtít ji přijel známý herec Jan Potměšil.

 

Požár stodoly se škodou 7 000 000 založil žhář

ZPRÁVA - Prachatičtí kriminalisté informovali, že velký požár v srpnu ve Slunečné byl založen úmyslně. Žháře už přitom dopadli a soud ho poslal do vazby.

 

Jeden z moderních symbolů města je poškozen

ZPRÁVA - Prachatické sluneční hodiny na Malém náměstí přišly o část svého ukazatele. Příčinou je únava materiálu, kterou neodhalilo ani pět kontrol ročně.

 

Vimperští policisté řeší další podvod. Za 400 000

ZPRÁVA - K případům podvodů s internetovým bankovnictvím, které letos musí řešit policisté z obvodního oddělení ve Vimperku, přibyl v pátek další.

 

Léto Huláku bylo co do návštěvnosti průměrné

ZPRÁVA - V porovnání s loňskou sezónou byla ta letošní na Huláku slabší zhruba o patnáct procent. Vedení Sportovního zařízení to přičítá i zvýšení vstupného.

 

Zfetovaný řidič naboural policejní auto a utekl

ZPRÁVA - Obyčejná dopravní kontrola v pátek večer v prachatické Husinecké ulici vyprodukovala až neuvěřitelný příběh o špatně zabrzděném autě a útěku.

 

Sedmé CD nahrávali u sv. Jakuba a v Bratislavě

ZPRÁVA - Prachatičtí klarinetisté nezvykle už pět let nevydali nové řadové CD. Letos v prosinci to však napraví a pokřtí CD živých nahrávek v originálních úpravách.

 

Strážníci dostanou nové SUV za tři čtvrtě milionu

ZPRÁVA - Prachatičtí radní souhlasili s uvolněním sumy 780 000 korun na nákup nového vozu městské policie. Starý se kvůli jeho poruchovosti nevyplatí opravovat.

 

Má město koupit bývalé kino a Rumpálův dům?

ZPRÁVA - Objekty bývalého kina, Rumpálova domu a ojedinělé pasáže, která je spojuje, jsou na prodej. Co na to říkají hlavní představitelé opozice a koalice?

 

Rozhledna dostane k narozeninám počítadlo

ZPRÁVA - Spolek PRO Šumavsko a město Prachatice začnou od září sčítat návštěvníky rozhledny na Libíně. Data, která získají, budou sloužit i k nastavení vstupného.

 

Nový prachatický tajemník pochází z Vimperka

ZPRÁVA - Prachatický městský úřad povede od září nový tajemník. V minulosti působil jako úředník na ministerstvu vnitra a také v komunální politice jako člen ODS. 

 

Bývalé vimperské Benátky dostávají nový kabát

ZPRÁVA - Ve Vimperku je v plném proudu revitalizace veřejného prostoru ulic Karla Weise a Sklářská, do kterého se neinvestovalo více než padesát let.

 

Prachatické hrušky plodí na Moravě o sto šest

DOBRÁ ZPRÁVA - Do Prachatic dorazily další informace o tom, jak se v Hruškách po tornádu daří neobvyklé a symbolické pomoci, která tam dorazila díky sbírce právě z Prachatic.

 

Radnice vylepšuje přístup do městského parku

ZPRÁVA - Z pěšiny vedoucí do vimperského parku u Volyňky se stává regulérní chodník. Také tu vznikne nové podium a už začalo i projektování šmýkačky do parku.

 

Náraz do stromu odrazil motorku zpět do silnice

ZPRÁVA - Na silnici z Prachatic na Libínské Sedlo se stala v úterý odpoledne další vážná nehoda. Motorkář tu nezvládl příliš rychlý nájezd do jedné ze zatáček.

 

Na vimperské trhy chodí průměrně čtyři sta lidí

ZPRÁVA - Obnovené farmářské trhy ve Vimperku za sebou mají dvě třetiny z plánovaných termínů a u organizátorů a na radnici zatím panuje s jejich průběhem spokojenost. 

 

Série velkých požárů na Prachaticku pokračuje

ZPRÁVA - Ve Slunečné vyhořela velká stodola a ve Vlčích Jamách plameny kompletně zničily vybydlený dům. Škoda v prvním případě je sedm a ve druhém přes milion korun.

 

Revitalizace letní scény bude moct začít za rok

ZPRÁVA - Příprava revitalizace letního areálu vedle arboreta ve Vimperku už postoupila do fáze projektování podle vítězného návrhu z loňské architektonické soutěže.

 

Viděli jste vybržďování a potyčku U Stopařky?

ZPRÁVA - Policie hledá svědky, kteří jeli v pondělí odpoledne kolem Stopařky a viděli nebo dokonce natočili na kameru incident, který se tu odehrál mezi dvěma řidiči.

 

Jihočeská síťová jízdenka nově platí i v Bavorsku

ZPRÁVA - Jednodenní krajská síťová jízdenka platící i na Prachaticku dostala letos v létě svou variantu platící i ve třech příhraničních bavorských okresech.

 

Další dealer drog z Prachaticka skončil ve vazbě

ZPRÁVA - Policie ČR informovala, že drogová scéna na Prachaticku přišla o dalšího dealera pervitinu. Ten v našem regionu prodával drogy nejméně čtyři a půl roku.

 

Zakázka za 2 500 000 bez výběrového řízení!

ZPRÁVA - Prachatická rada města zadala už třetí zakázku při přípravě stavby nové knihovny bez výběrového řízení. Zdůvodnění, které k tomu přijala, je až bizarní.

 

Prachatičtí kriminalisté objasnili krádež vltavínů

ZPRÁVA - Policie ČR aktuálně informovala, že objasnila krádež sbírky vltavínů vážících celkem jeden a půl kilogramu. Trojice zlodějů je ukradla z rodinného domu.

 

Šumava zažila velké pátrání po autistickém muži

ZPRÁVA - Část Šumavy, které se říká Královský hvozd, zažila v noci na čtvrtek 10. srpna velkou pátrací akci. Horští záchranáři při ní najezdili přes 1000 kilometrů.

 

Národní divadlo Čkyně uvádí novou pohádku

ROZHOVOR - Čtyři na Prachaticku hodně populární muži dělající si srandu z pohádek i sebe nastudovali nový kus pro celé rodiny. Jde o pohádkový horor s prvky punku.

 

Prachatičtí popeláři dostali nový svozový vůz

ZPRÁVA - Pravidelná obměna popelářské techniky stála letos prachatické Technické služby necelých pět milionů korun. Dostaly nový vůz na odpad a lisovací nástavbu.

 

Úbytek volných míst na Prachaticku pokračuje

ZPRÁVA - Dlouhé roky přehřátý trh práce na Prachaticku se začíná pomalu ochlazovat a s poklesem počtu volných pracovních pozic se zřejmě sníží i tlak na růst mezd.

 

Šumavský autor Ivo Stehlík napsal Mísení krve

ZPRÁVA - Volarský nakladatel, zemědělec i dřevorubec napsal a ke svým letošním šedesátinám vydal svou třetí knihu. Po pohádkách a zamyšleních přišel se sbírkou básní.

 

Vlci žerou hospodářská zvířata jen minimálně

ZPRÁVA - Správa národního parku zveřejnila nové poznatky týkající se nejproblematičtějšího aspektu návratu vlků na Šumavu. Tím je jejich lov hospodářských zvířat.

 

Sochu klečící ženy na Parkáně postříkal sprejer

ZPRÁVA - Policie aktuálně informovala, že vyšetřuje poškození sochy klečící ženy na Parkáně v Prachaticích. Ve čtvrtek 27. července se stala terčem vandala s růžovou barvou.

 

Festival Šalom připomene židovské stopy u nás

ZPRÁVA - Prachatický okres oživí v pátek nový kulturně historický festival. Jednodenní komorní akce dostala hebrejské jméno Šalom a konat se bude v synagoze ve Čkyni.

 

Loupežnou výpravu do chat ukončil policejní pes

ZPRÁVA - Mladý recidivista si vzal bez dovolení auto, řídil navzdory zákazu a kradl ve dvou chatách. Napáchal škodu za 160 000 korun, ale dopaden byl velmi rychle.

 

VWV je stále větším uměleckým fenoménem

ZPRÁVA - Výtvarný workshop Volary (VWV) za sebou má osmý ročník. Městu přinesl nejen dvě výtvarně velmi zdařilé výstavy a nová umělecká díla do sbírek radnice.

 

V Prachaticích otevírá nová cukrárna plná dobrot

ZPRÁVA - Je libo makronky, dorty, čokolády, nugáty? V historickém jádru Prachatic v Solní ulici zahajuje provoz nová cukrárna, za kterou stojí manželé Melmerovi.

 

Vimperk nahradil padesát let starou cisternu

ZPRÁVA - Po pěti letech shánění dotací na nákup moderní hasičské stříkačky se ji podařilo vimperské radnici koupit. K zásahům už s ní jezdí měsíc SDH Hrabice.

 

Neumannka vystavuje šátky zářící barvami světa

ZPRÁVA - Prachatické centrum designu Neumannka pozvalo po delší době opět módní návrhářku a zahájilo novou výstavu i krátkou módní přehlídkou šátků a kabelek.

 

Z šatny pro personál restaurace zmizelo 900 000

ZPRÁVA - Policie vyšetřuje od čtvrtka ve Vimperku krádež poměrně velké sumy peněz a obrací se přitom i na veřejnost s žádostí o případná svědectví a informace.

 

Netolicko okem kameramana České televize

ZPRÁVA - Pět let fotil své rodné Netolicko a některé snímky dával na facebook. Tam si jich všimla ředitelka netolického muzea, a tak vznikla nová fotografická výstava o Netolicku.

 

Z prachatické radnice může být solární velmoc

ZPRÁVA - Odborníci dali Prachaticím zelenou k vybudování osmi solárních elektráren. S přípravou prvních dvou už se začíná a časem by jich mohla radnice vybudovat desítky.

 

Opatrnost zaměstnavatelů Prachaticka nemizí

ZPRÁVA - Podle statistik Úřadu práce o nezaměstnanosti klesl od konce covidových restrikcí počet volných míst v okrese Prachatice zhruba o čtvrtinu.

 

Posaďte se, prosím! A vyberte lavičky a koše

ZPRÁVA - Na prachatickém Velkém náměstí začala výstava laviček a odpadkových košů. Jejím účelem je vyzkoušet si a vybrat lavičky, které by mělo pořizovat město.

 

Další tragický náraz v noci do stromu u Houžné

ZPRÁVA - Neuplynul ani týden a u Houžné se opět stala v noci dopravní nehoda s tragickými následky. Tentokrát tu do stromu narazil řidič, který jel ve svém osobním voze sám.

 

Desinfekční vykradač chat řádil i na Prachaticku

ZPRÁVA - Policie chytila zloděje, který u sebe měl věci, které mohl vzít i z vykradených objektů v okrese Prachatice. Kriminalisté proto nyní hledají jejich majitele.

 

Z pěší zóny v Poštovní ulici zřejmě nic nebude

ZPRÁVA - Záměr podnikatelů proměnit prachatickou Poštovní ulici v pěší zónu spěje zřejmě do ztracena. Důvodem jsou byrokratické podmínky nastavené radou města.

 

Noční nehodu opilého řidiče nepřežil spolujezdec

ZPRÁVA - Mezi Houžnou a Lenorou se po půlnoci stala tragická dopravní nehoda. Mladý a silně opilý řidič tu narazil do stromu. Jeho mladý spolujezdec nepřežil.

 

Velké náměstí dostane nabíjecí stanici elektrokol

ZPRÁVA - V Prachaticích začala fungovat nová nabíjecí stanice pro elektrokola u vstupu na koupaliště Hulák a na pořízení další uvolnila rada města 83 000 korun.

 

Prachatičtí klarinetisté přivezli už třicátou cenu!

ZPRÁVA - Klarinetový soubor Prachatice vyrazil opět na mezinárodní festival do Bratislavy, kde se mu tradičně velmi daří. A i letos tady získal zlaté pásmo.

 

Požár třídící linky ovzduší ve Vimperku neohrozil

ZPRÁVA - Velký požár haly s odpady a třídící linkou ve Vimperku likvidovali hasiči už druhou noc. Celkem se jich tu vystřídalo na sto z osmnácti jednotek.

 

Mládí vydražila firma stavící apartmány v horách

ZPRÁVA - Chata Mládí na Zadově by se měla dočkat nového majitele. Jihočeský kraj ji nabídl k prodeji a vydražila ji firma investující do horských apartmánů.

 

Světáci měli na Kratochvíli rekordní návštěvnost

ZPRÁVA - Letošní divadelní léto na Kratochvíli se netolickým ochotníkům opravdu vydařilo. Nemuseli rušit ani jedno představení a zaznamenali rekordní počet diváků.

 

Celková cena letního kina je 67.748.760 Kč s DPH

ZPRÁVA - Vedení prachatické radnice nechalo pro zastupitele spočítat všechny náklady spojené s výstavbou letního kina. Jen lanová konstrukce stála 3,6 milionu.

Starší zprávy najdete v archivu

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky