ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

O Světový den první pomoci byl opět velký zájem

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Letošní Dny branné přípravy ve Vimperku u Volyňky a v Prachaticích v Zahradní ulici provázelo příjemné letní i podzimní počasí.

 

Nerudovka i hasiči zvládli cvičení velmi dobře

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - V polovině září proběhlo v Nerudovce ve Vimperku požární cvičení zaměřené na evakuaci žáků a zaměstnanců a následnou likvidaci požáru.

    

 

Horní náměstí opět žilo bojem o pohár starosty

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Dobrovolní hasiči z Prachaticka se v sobotu sjeli do Prachatic do bývalých kasáren na další ročník soutěže O pohár starosty města Prachatice. 

 

Při projektových dnech nás Šumava spojuje

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Projektové dny s německými kamarády z Grundschule v Altreichenau jsou pro žáčky naší školy v Borových Ladách nejen vítaným zpestřením výuky!

 

Den Alzheimerovy choroby v Prachaticích

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - V Domově Matky Vojtěchy jsme si připomněli Mezinárodní den Alzheimerovy choroby, který každoročně připadá na 21. září.

 

Cesta na Táborsko vedla i do knihovny na hradě

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Studentky univerzity třetího věku oboru Cestování po jižních Čechách ve 21. století zahájily poslední ročník svého tříletého studia.

 

Odpoledne na Parkáně ukázalo, co skauti dělají

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Druhou zářijovou sobotu si prachatičtí skauti opět připravili pro rodiny s dětmi odpoledne plné zábavy spojené s ukázkou své vlastní činnosti.

 

Knihovna připomněla prachatického spisovatele

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - V pravidelné literární kavárně Městské knihovny Prachatice jsme tentokrát přivítali členy Českého centra mezinárodního PEN klubu.

 

Akční ukázky opět ve Starých Prachaticích

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Také letos jsme na tradiční loučení s létem jako dobrovolníci Staroprachatského a Ostrovského spolku připravili akční podívanou pro veřejnost.

 

Závěr další plavební sezóny prozářilo slunce

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - V sobotu skončila šestadvacátá novodobá plavební sezóna na Schwarzenberském plavebním kanálu. A skončila radostí plnou slavností.

 

Pěvecký sbor jihočeských učitelek oslavuje

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Pěvecký sbor jihočeských učitelek dovršuje letos šedesát let své aktivní činnosti. Byl založen v roce 1963 na Střední pedagogické škole v Prachaticích.

 

Dvě husinecké mažoretky ukázaly světu, co umí

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM -  Mažoretky MINIMA z Husince poslaly své zástupkyně na mistrovství světa a nedávno i na mistrovství Evropy. A jim se na obou šampionátech velmi dařilo.

 

Knihovna vzala patnáct táborníků na prima místa

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Příměstský tábor prachatické městské knihovny letos zavedl děti na řadu netradičních míst, třeba do Lampárny, za jeleny i na kozí farmu.

 

Kemp talentované mládeže přinesl dobré zprávy

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Talentovaná fotbalová mládež z oddílů hrajících na Prachaticku absolvovala před několik dny vydařený letní fotbalový kemp v šumavské Sušici.

 

Bowling tělesně postižených opět pro Prachatice

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Prachatický Byblos Club hostil před několika dny další z pravidelných turnajů spolků Svazu tělesně postižených z Prachatic, Vimperka a Volar.

 

Retrotábor nás bavil. Až na frontu na banány :)

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Milá babičko, milý dědečku, píšu vám z retrotábora. Sice jsme děti postmoderní doby, generace alfa, ale hrály jsme si jako husákovy děti.

 

Čkyňská synagoga a hřbitov pozvaly na Šalom

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - První srpnový pátek se ve Čkyni odehrál první ročník festivalu malých míst, který dostal hebrejský název Šalom znamenající pokoj/mír.

 

Z deníku tábora, který za týden prožil celý rok

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Tak jsem se rozjel na tábor do KreBulu v Prachaticích, který měl název Od Velikonoc po Vánoce. Říkal jsem si, co mě asi tak čeká?

 

Fotbalové loučení Lhenic se skvělým hráčem

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Ve svých pětatřiceti letech končí svou aktivní fotbalovou kariéru jeden z nejlepších hráčů SK Lhenice poslední doby Jakub Beran.

 

Být zdravotník přináší adrenalin i zodpovědnost

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Mladí zdravotníci Českého červeného kříže Prachatice za sebou mají tradiční soustředění na Zadově. Bylo plné výcviku, ale nechybělo ani odreagování.

 

Paraplíčko bylo plné zábavy a dobrodružství

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Pojďte s námi zavzpomínat, jak krásně bylo v červnu v Paraplíčku. Uskutečnilo se mnoho akcí. O zábavu a dobrodružství bylo rozhodně postaráno.

 

Za dobrovolnickou práci na tisku jeli do rozhlasu

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Pracují na prachatických novinách pro seniory a handicapované. Také je namlouvají pro zrakově postižené a dočkali se za to odměny.

 

Nerudovka vyrazila za partnery do Bambergu

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Vimperská a prachatická Střední škola a Základní škola přezdívaná Nerudovka se vydala v minulých dnech na pracovní cestu do partnerské školy.

 

Na své rozvodové trápení nemusíte být sami

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Prachatické Krizové centrum – centrum pomoci rodině a dětem připomíná, že pracuje s rodinami, které procházejí rozvodem nebo rozchodem.

 

Události, na které se nezapomíná s KreBulem

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Předáváním informací, svědectví a vzpomínek pokračuje projekt Vzpomínka pro lidskost, který realizuje společnost KreBul.

 

Prázdniny mladých zdravotníků opět jinak

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Kroužek mladých zdravotníků Českého červeného kříže už tradičně není jen o první pomoci. Ta hraje hlavní roli, ale nechybí třeba ani šamanství.

 

Na Půdě se šlo besedovat na kafe s učitelem

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - KreBul uspořádal pro žáky Vyšší odborné školy sociální a Střední pedagogické školy Prachatice i širokou veřejnost besedu Na kafe s učitelem.

 

120 let od vysvěcení kaple Panny Marie Lurdské

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - V sobotu 8. července si Chrobolští společně s poutníky z celého prachatického regionu připomněli 120 let od prvního vysvěcení místní lesní kaple.

 

Osečtí dobrovolní hasiči opět rozdávali radost

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Středa 5. července se v Osekách stala dnem plným zábavy pro ty nejmenší. Místní hasiči totiž uspořádali již tradiční dětský den.

Starší příspěvky od čtenářů najdete v archivu

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky