OD REDAKCE   OD ČTENÁŘŮ   /   INZERCE   REDAKCE   CENÍK
  
 

Prachatičtí hasiči museli na skládku a k latríně

ZPRÁVA - Profesionální hasiči z prachatické stanice si připsali dva zásahy, které se v jejich činnosti běžně nevyskytují. K prvnímu s nimi vyjely i dvě dobrovolné jednotky. 

 

# Čtvrtek 17/4 2025 - TEXT: Tomáš František Přibyl

Zdroj foto: Sociální sítě HZS Jihočeského kraje a Prachatic

Oba zásahy se odehrály ve středu 16. dubna. Kolem půl osmé ráno vyjížděli prachatičtí profesionální hasiči k zahoření na skládce tuhého komunálního odpadu u Libínského Sedla. Na místo nakonec musely vyjet celkem čtyři cisterny a také jednotky dobrovolných hasičů z Volar a Lažišť.

Hasiči tu likvidovali dvě ohniska na ploše velké zhruba třicet krát třicet metrů. Museli je rozhrabávat a prolévat vodou. Podle informací, které zveřejnila prachatická radnice, jejíž Technické služby skládku spravují, trval zásah zhruba dvě hodiny a následně bylo nutné skládku ještě monitorovat.

Odpoledne pak prachatičtí profesionální hasiči museli do Chrobol, kde na zahradě rodinného domu vzplála tráva a také suchý záchod. Naštěstí šlo o menší požár, který nikoho nezranil, dům neohrozil a který se podařilo zlikvidovat do sedmatřiceti minut od nahlášení. - Příčiny a výši škod u obou požárů hasiči zjišťují.

 

 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky