ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Večer s Jakubem Vágnerem uzavřel NaturVision

FOTOREPORTÁŽ - Festival NaturVision patří ke svého druhu největším přehlídkám dokumentů o přírodě na světě a do Vimperka i letos přinesl nejlepší snímky v tomto oboru.

 

Stále do Prachatic přináší krásu čteného slova

FOTOREPORTÁŽ - Prachatická knihovna má za sebou už devátý ročník Noci literatury. Po roce opět připravila veřejné čtení ve Staré radnici se spolkem DUTAM.

    

 

 

Štěpánčinu zahradu otevřela pohodová slavnost

FOTOREPORTÁŽ - Zahrada u vimperské nemocnice opět začala sloužit veřejnosti. Postaral se o to spolek dobrovolníků a otevřela ji sobotní zahradní slavnost.

 

Netolice jinak si přišly užít hlavně rodiny s dětmi

FOTOREPORTÁŽ - Počasí bylo ideální, lidé dorazili v hojném počtu se sousedskou náladou a program nabízel pestrou zábavu i poučení. Prostě Netolice jinak.

 

Prachatický Běh pro zdraví byl letos rekordní

FOTOREPORTÁŽ - Prachatická základní škola sídlící v ulici Zlatá stezka měla v úterý velký úspěch s Během pro zdraví, který s domem dětí pořádá už patnáct let.

 

O pouti vládla na Kratochvíli radost a pohoda

FOTOREPORTÁŽ - Jestli je na Kratochvíli někdy nejvíce živo, je to o Mariánské pouti, která sem vrací Mariánskou úctu i mezilidskou pospolitost v renesančních kulisách.

 

Národní divadlo Čkyně si získalo letní kino

FOTOREPORTÁŽ - Ježibaba z Perníkové chaloupky zpívá punk? Jeníček s Mařenkou po ní převezmou velkovýrobu perníku? A děti a rodiče to náramně baví? Ano!

 

Slavnosti dřeva letos s famózní skupinou Jelen!

FOTOREPORTÁŽ - Devětadvacátý ročník volarských Slavností dřeva se organizátorům povedl hlavně co do bohatosti programu. A byl tu udělen i řád obnošeného dřeváku.

 

S Bajkami měl trh na Skalce i divadelní rozměr

FOTOREPORTÁŽ - Třetí letošní oslavu místní produkce oživilo v sobotu dopoledne na prachatické Skalce divadlo Studna se svým představením nazvaným Bajky.

 

Vimperská stezka odvahy nabídla napětí i zábavu

FOTOREPORTÁŽ - Zájem o vimperskou stezku odvahy v žádném případě neutichá. Spíše naopak a její čtvrteční už šestý ročník přilákal znovu stovky dětí i s rodiči.

 

Lažiště oženila dalšího Pazderníka a Konopičku

FOTOREPORTÁŽ - S dožínkami nastává na Šumavě a jihu Prácheňska čas Staročeských konopických. Jedním z prvních míst, kde se letos konala, byla Lažiště.

 

Volary opět přivítaly ateliér Seidel velmi srdečně

FOTOREPORTÁŽ - Jestli někam jezdí oblíbený fotoateliér Seidel na Prachaticku nejčastěji, jsou to Volary. Tentokrát tu v sobotu mimo jiné oslavoval i výročí svého vzniku.

 

Stará šumavská řemesla nejsou pouhý produkt

FOTOREPORTÁŽ - Stožec ve čtvrtek 3. srpna opět hostil jarmark starých šumavských řemesel. Ten přitom není pouze o ukázkách turisticky zajímavého produktu.

 

Fotoohlédnutí za lenorskou Slavností chleba

FOTOREPORTÁŽ - Další oslava božího daru v Lenoře se nesla v tradičním duchu a vládla tu spokojenost. Všude voněl chléb a guláš a nechyběly trhy ani bohatý program.

 

Úchvatné renesanční představení se vrátilo

FOTOREPORTÁŽ - Třicítka divadelníků hrála na Kratochvíli po roce opět tajemné noční představení plné světel i symboliky nazvané A noc bude mým světlem.

 

Aloha z tančící a sluncem rozpálené Kratochvíle

FOTOREPORTÁŽ - Zámek Kratochvíle prožil v sobotu další večer a noc plnou tance s tradiční tančírnou. Letos měla havajské téma a také francouzského hosta.

 

Bohemia JazzFest se vrátil do Prachatic úspěšně

FOTOREPORTÁŽ - Návrat asi největšího českého jazzového festivalu na Velké náměstí provázelo úmorné vedro, ale navzdory tomu sem dorazily stovky lidí.

 

Dopoledne v Husinci s mažoretkami i Saxanou

FOTOREPORTÁŽ - Husinec má za sebou další připomenutí Mistra Jana Husa. Ve čtvrtek dopoledne tu vystoupily místní mažoretky, dechovka a také Petra Černocká.

 

Třetí obnovené šumavské léto s párou začalo

FOTOREPORTÁŽ - Šumavu po roce opět brázdí historické vlaky s parní lokomotivou Kafemlejnek. České dráhy tu letos naplánovaly nostalgické jízdy až do 16. července.

Starší fotoreportáže najdete v archivu

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky