ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Netolice jinak si přišly užít hlavně rodiny s dětmi

FOTOREPORTÁŽ - Počasí bylo ideální, lidé dorazili v hojném počtu se sousedskou náladou a program nabízel pestrou zábavu i poučení. Prostě Netolice jinak.

    

 

# Pondělí 11/9 2023 - FOTO: Ivan Janota

TEXT: Ivan Janota a Tomáš Přibyl

Sousedská slavnost nazvaná Zažít Netolice jinak se konala na netolickém Starém městě u knihovny v sobotu 9. září už pošesté. Připravil ji spolek Víc z Netolic a připravil ji perfektně a ke spokojenosti všech, kteří přišli. Cílem těchto slavností je propojit lidi z blízkého okolí, což se díky tomu, že dorazily hlavně rodiny s dětmi, podařilo.

Program otevřela tradiční šipkovaná, na jejíž trasu bylo možné se pak vydat po celé odpoledne. V knihovně byla také na úvod připravena beseda s Janem Kulišem, který coby vnuk zakladatele netolických mlýnů mluvil o historii netolické pekařské tradice.

Pro děti pak byla na plácku u knihovny připravena pohádka a celé odpoledne si tu mohly hrát nebo něco vytvářet v dílničkách, či jen tak prostě po dětsku blbnout z čiré radosti. Nechyběly stále ještě oblíbené české atributy oslav, kterými jsou studené pivo a teplé párky a kdo chtěl, mohl přinést něco k snědku. Většinou to byly buchty.

O druhou přednášku se postarala Václava Janota, která mluvila o své oblíbené Netolické oboře, kterou kdysi vybudovali kolem Kratochvíle Rožmberkové. - Organizátoři zařadili do programu také dražbu děl netolických umělců. Prodalo se všechno a výtěžek chce spolek Víc z Netolic použít na úpravu a zvelebení prostranství za kostelem, které to hodně potřebuje. - Že byla celá akce zábavou pak potvrdil závěrečný úklid, do kterého se děti zapojily s nevšedním nadšením.

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky