zprávy - foto - od čtenářů - INZERCE - redakce - CENÍK  

 
  Cena za nejlepší personální projekt míří do Rohde & Schwarz

PRACHATICKO – placená inzerce – Rohde & Schwarz Vimperk získala prestižní ocenění za svůj projekt Koumáčci a koumáci - vedeme děti k technice.

      

   Rohde & Schwarz  

  

Společnost Rohde & Schwarz Vimperk se svými více než 900 zaměstnanci patří k předním zaměstnavatelům regionu a snaží se neustále rozvíjet své aktivity. Klíčem k úspěšné budoucnosti je tým kvalifikovaných, technicky zdatných a samozřejmě také spokojených zaměstnanců. Proto jsou projekty v personální oblasti velmi důležitou součástí firemních činností.

V letošním roce byl v soutěži o Cenu personalistů za nejlepší HR projekt, který pořádá Klub zaměstnavatelů České republiky, představen projekt Koumáčci a koumáci - vedeme děti k technice. V regionálních kolech soutěže se prezentovalo 27 projektů. Do celostátního kola postoupilo 6 finalistů a HR projekt firmy Rohde & Schwarz byl také jedním z nich.

Šest postupujících se prezentovalo 2. 11. 2022 na Výročním HR SUMMITU Klubu zaměstnavatelů v Praze. Koumáčci a koumáci se ve finále utkali s projekty EDU.LAB ŠKODA AUTO, Gro.kiwi.com program na podporu rodičů firmy Kiwi.com, Onboarding v interní aplikaci Zapka od ČSOB, Safety Days firmy Wienerberger, Fyzio Ergo Fit firmy Eissmann Automotive.

Ve velké konkurenci hlasující rozhodli, že nejlepším HR projektem roku 2022 je projekt firmy Rohde & Schwarz Vimperk Koumáčci a koumáci - vedeme děti k technice. A co vše se skrývá pod projektem?

Projekt je zaměřen na podporu technického vzdělávání již od těch nejmenších a jeho začátek je shodný s okamžikem, kdy se firma Rohde & Schwarz Vimperk rozhodla realizovat vlastní dětskou skupinu a společně s Domem dětí a mládeže ve Vimperku začala organizovat elektrotechnický kroužek Mladý koumák.

Dětská skupina Koumáčci se nachází v bezprostřední blízkosti firmy a nabízí zaměstnancům kvalitní a dostupnou péči pro jejich předškolní děti. Umožňuje rodičům snadnější, pohodlnější a mnohdy i dřívější návrat z mateřské dovolené do zaměstnání. Nedílnou součástí vzdělávacích aktivit jsou Malá technická univerzita a Malá digitální univerzita.

Společně s rozvojem technických oblastí poznávají děti také základy anglického jazyka. Již po zahájení provozu předčil zájem zaměstnanců očekávání, a proto v tuto chvíli probíhá dostavba druhé části budovy a nejpozději od začátku školního roku 2023/2024 bude kapacita firemní dětské skupiny rozšířena o dalších 24 míst.

Zájmový kroužek Mladý koumák je nabízen dětem od šesti do 15 let. Koná se každé pondělí a čtvrtek. V tomto školním roce kroužek navštěvuje 36 dětí, které se na něm postupně seznamují s činnostmi jako je např. pájení, programovaní, stavění elektrických obvodů.

„V rámci kroužku se snažíme děti motivovat k technice nejen tím, že se každý týden setkají s technikou, naučí se něco zajímavého a umí nakonec například sestavit rádio, ale také pro ně organizujeme během roku tematicky zaměřené výlety do různých technických expozic a průmyslových objektů. Na mladé koumáky nezapomínáme ani během letních měsíců, kdy pro ně pořádáme technicky zaměřený letní tábor,“ vysvětluje lektor z Rohde & Schwarz František Honza.

Získané ocenění potvrzuje, že činnosti spojené se vzděláváním dětí mají smysl a jsou investicí k úspěšné budoucnosti firem. Na tomto projektu se podílí celá řada zaměstnanců Rohde & Schwarz, je podporován externími partnery a také rodiči dětí. Jen s jejich aktivní účasti dosáhl projekt tohoto úspěchu, a proto jim patří velké poděkování. Zároveň děkujeme všem těm, kteří hoří pro techniku, chtějí a umějí zapálit malé Koumáčky a Koumáky.

 

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

OBRAZEM: Také ve Volarech si připomněli veterány a oběti válek

OBRAZEM: Na volarské poslední leči nechyběl soud ani zábava

Policisté hledají řidiče, který vezl v červenci domů opilou ženu

Ukradená školní tuba skončila záhadně u lesa, našel ji houbař

Chcete na prachatickém sídlišti parkovací dům a rezidenční zóny?

Silničářům se podařilo trikem přesvědčit bobra k přestěhování

OBRAZEM: Po prvních měsících vládne v lesní školce spokojenost

Z prachatické prodejny u Penny zmizelo 40 000 a platební karty

Na úpatí Boubína vyrostl letos památník zemřelým v lesnictví

Nová koalice chce být v tom, kdo může oddávat, velkorysejší

Unikátní výstava o holocaustu bude v Prachaticích už jen pár dní

Nová koalice musí hned řešit obsazení důležitého postu na úřadě

Důvěra při hledání příležitosti investovat stála muže 155 000

Policisté a ZUŠ pátrají po ukradené tubě Amati za 40 000 korun

MARTIN MALÝ K OBČANŮM: Odcházím jako přesvědčivý vítěz

Knižní festival Šumava Litera ve Vimperku brzy zaklepe na dveře

U letního kina rostou další parkovací místa za tři čtvrtě milionu

Jednu z kanceláří ve Špidrově ulici vykradli. Zmizely jen mince

 
 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena