Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Šestý Volarský výtvarný workshop bude letos opět mezinárodní

VOLARY - 14/7 2021 - 16:43 – Dílna výtvarných umělců známá jako Výtvarný workshop Volary (VWV) se tento měsíc konat bude. Dokonce s mezinárodní účastí. 

      

   Text a foto: ZDENĚK PŘIBYL 

  

Ještě koncem dubna nám hlavní organizátor VWV Vít Vavřinec Pavlík, předseda Asociace jihočeských výtvarníků, starosta Volar, ředitel zdejší Základní umělecké školy a sám aktivní výtvarník, odpověděl, že chystaná akce bude s ohledem na panující restrikce kvůli šíření koronaviru asi jen pro domácí, tedy české umělce.

V červnu se však aktuální situace změnila natolik, že budou moci na rozdíl od loňského roku na šestý workshop, který se koná od 24. do 31. července, přijet také výtvarníci ze spřátelených zemí.  

"Ti mají o účast každoročně velký zájem, v normálních časech k nám přijíždějí a my je rádi vidíme. Letos přivítáme spolu s českými umělci i naše kolegy z Itálie, Anglie, Slovenska, Slovinska, Makedonie, Rumunska, Moldávie a Polska. Počet přihlášených výtvarníků je rekordní a už překročil dvě desítky. Kromě příjemných starostí to přináší i větší nároky na organizaci workshopu, například na ubytování účastníků," uvedl Vít Pavlík. "Jsme samozřejmě rádi, že nám aktuálně zlepšená koronavirová situace umožňuje toto setkání uskutečnit, při dodržení základních hygienicko - epidemiologických opatření," dodal.  

Pro Výtvarný workshop Volary je charakteristická individuální tvorba umělců, významně inspirovaná historií i současností Volar jako dřevěného srdce Evropy, spojená se setkáváním výtvarníků, rozšiřováním kontaktů a vzájemným lidským i uměleckým obohacováním. V programu dílny je přijetí umělců na radnici, návštěva partnerských organizací ve městě, výlet do okolní krásné přírody Národního parku Šumava a v neposlední řadě také aktivní odpočinek.

Workshop dospěje do finále v pátek 30. července od 17:00 slavnostním otevřením výstavy vytvořených prací v ZUŠ Volary. Podle dobré tradice věnuje každý z autorů jedno své dílo pořadatelskému městu. Volarská radnice spolu s Kulturním a informačním centrem pak z těchto prací vytváří kolekce, která dále vystavuje jednak v populární Městské galerii Volary a dále na významných místech v republice.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

Neslyšící mají na prachatické radnici větší šanci se dorozumět

Zaměstnavatele čeká více úsilí při shánění nových zaměstnanců

Na 150 běžců Hospicové desítky zaplatilo nový koncetrátor kyslíku

Zpestřete si prázdniny se skvělými sýry z farmářského obchodu

Po pádu z elektrokola letěl pro těžce zraněnou ženu vrtulník

Nový typ krádeží se opakuje. Zmizel další katalyzátor z auta

Volarskou městskou galerii znovuotevírá tvůrčí skupina P 89

Lid rozhodl. Na cestě ze sídliště ke hřbitovu vzniknou schody

Jiřina Dolejšková, prachatická Paní Kultura, splnila svou misi

Kašpárek nově nabízí i neotřelé studentské pohádky a dílničky

V bývalé výkrmně brojlerů vytrhali kabely za 400 000 korun

Řidič Renaultu plynule vyjel ze silnice a zdemoloval auto o strom

OBRAZEM: V Lenoře se peče po rozvolnění v komorní atmosféře

Atypický Kouř se prohnal Kralovou vilou s novinkami v nábytku

Gastroprovozy táhnou zloděje. Vykraden stánek na koupališti

OBRAZEM: Běloruští umělci z Prahy ozdobili derniéru výstavy

Rohde&Schwarz opět zvyšuje mzdy a vyplácí mimořádné prémie

 
 

TOPlist

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena