Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Také Prachatice začaly pracovat na novém logu a visuálním stylu

PRACHATICE - 24/8 2021 - 13:06 – Už příští rok by se Prachatice měly prezentovat s novým logem a visuálním stylem. Nyní budou hledat zpracovatele.

      

   Text: TOMÁŠ PŘIBYL 

  

Prachatice pracují na zadání pro zpracovatele loga a visuálu už několik týdnů. Úředníci zatím shromažďují informace a zkušenosti třeba i z Vimperka, kde s velmi zdařilým novým logem a visuálem pracují od letošního roku.

O podrobnostech jsme mluvili s vedoucím kanceláře starosty Milanem Batistou. Proč jste se do přípravy nového visuálního stylu města spustili?

Již v dřívější době jsme cítili, že současný grafický manuál, dle kterého městský úřad postupuje a komunikuje s veřejností, není dostačující a bude nutné jej aktualizovat či zcela přepracovat. Vzhledem k odhadovaným finančním nákladům ve výši minimálně 120.000 korun jsme se několikrát pokoušeli získat dotaci, v rámci které bychom náš záměr realizovali. A to se podařilo v první polovině letošního roku, kdy jsme získali dotaci z Operačního programu Zaměstnanost Ministerstva práce a sociálních věcí.

Co vše už bylo uděláno?

Během léta jsme nashromáždili všechny související informace důležité pro stanovení záměru či procesu, jakým způsobem bude logo města a jednotný vizuální styl zadán. To znamená, zda se Město Prachatice pokusí provést realizaci stejným způsobem jako například ve Vimperku (bez soutěže, přímým oslovením grafických studií), a to se všemi riziky z toho plynoucími nebo bude zvolena varianta finančně náročnější, to znamená soutěž, ale bez souvisejících rizik. O zvolené formě rozhodne rada města.

Pomáhají vám odborníci?

Ano, pomáhají. Na zadání nového loga a jednotného vizuálního stylu spolupracujeme s městským architektem Lubošem Zemenem. Dále jsme některé prvky konzultovali s portálem czechdesign.cz, který nám nabídl spolupráci a konzultace. Důležité kontakty na renomovaná grafická studia a designéry jsme získaly od zastupitele Jakubu Nepustila.

Jaký bude další postup?

Na základě rozhodnutí rady města bude zvolena jedna ze dvou variant: veřejná soutěž na vytvoření návrhu loga města nebo forma přímé poptávky grafických studií či designérů, s cílem zvolit do konce roku 2021 vítězného dodavatele loga města, se kterým by dále pokračovala spolupráce na dalších etapách projektu jednotného vizuálního stylu.

Odhadnete náklady?

Prozatím se odhady na první a druhou etapu jednotného vizuálního stylu pohybují v rozmezí 350 až 400 tisíc korun bez DPH. Jedná se však pouze o hrubé odhady na základě získaných informací z jiných měst nebo již zmiňovaného portálu czechdesign.cz.

Do kdy by mělo logo vzniknout?

Nové logo města a související část projektu - zejména logomanuál a jednotné výstupy v listinné a elektronické podobě v rámci komunikace úřadu s veřejností - by se měly začít používat nejpozději od druhé poloviny roku 2022.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

Vandal nadělal hluboké rýhy po celém obvodu laku Škody Superb

Hledače vltavínů chytili v noci s lopatou, cepínem a zákazem

Na pumpě padlo nad ránem několik ran a kopů. Hledá se pachatel

OBRAZEM: Cesta na zámek a za přáteli splnila malý lidský sen

S kradenou kartou stihl patnáctkrát zaplatit. Nakonec ale neunikl

ROBERT ZEMAN: Nová zahrádkářská kolonie může být přínosem

Nový problém s turisty. Nocují v parcích, kde chtějí jen pro zábavu

Z nákladní soupravy vyletěl za jízdy hever. Auto za ním ho přejelo

Gymnázium přetváří zahradu na třídu i zajímavý veřejný prostor

Vimperský Herrenhaus se promění na Kralikovo kulturní centrum

Mezi pokladnou a parkovištěm supermarketu zmizela peněženka

Ze dvou vojenských bunkrů u Perlovic zmizely věci za 180 tisíc

Student Luděk Němec představil novou knihu o Českých Žlebech

Třetí vážná nehoda motorkáře. I tentokrát letěl na místo vrtulník

Nejzábavnější kvíz v širokém dalekém okolí visí na plotě Dřípatky

OBRAZEM: O mobilní a veřejné očkování byl ve Volarech zájem

Koalice mění názor. Samostatné RE-USE centrum zatím nebude

 
 

TOPlist

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena