Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Nemocnice provádí rekordní obměnu přístrojů za 72,5 milionu

PRACHATICE - 14/2 2022 - 19:37 – Prachatická nemocnice nakupuje nové zdravotnické přístroje, které jsou o dvě generace modernější, než ty stávající. 

      

   Text: TOMÁŠ PŘIBYL 

 

Objem prostředků, které nemocnice vynakládá – začala loni a pokračuje letos – na nákup nových přístrojů, je největší v její historii. Loni nemocnice pořídila přístroje na PCR testování a nové CT celkem za zhruba osmnáct milionů korun. Letos pak plánuje vynaložit na nákup dalších přístrojů zhruba pětapadesát milionů korun.

Nové přístroje jsou určeny pro ARO, internu, rentgen, gastroenterologickou ambulanci a operační sály. Nemocnice na jejich nákup získala stoprocentní dotaci z evropských fondů, jen musí nákup předfinancovat. To jí umožní úvěr, který si vezme. Zhruba do roka a půl by ho pak měla splatit z obdržené dotace.

„Nahrazujeme staré přístroje, které máme osm až deset let, kompletně novými moderními. Není to tak, že bychom pořizovali někde něco navíc nebo co nám chybí, ale starší přístroje nahrazujeme o dvě generace novějšími, které vydrží opět osm až deset let,“ řekl pro prachatickoNEWS.CZ ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

Velkou část z plánované investice dostane gastroenterologická ambulance. „V projektu je za bezmála dvacet milionů korun vybavení gastroenterologické ambulance novými gastroskopy a kolonoskopy, novou věží a myčkou nástrojů. Jde o velkou obměnu a rozšíření. Kolonoskopií se u nás dělá hodně, protože jsme screeningové pracoviště. Nová technika umožní lepší zobrazení a to zlepší možnost odhalení třeba polypů v tlustém střevě,“ vysvětlil Michal Čarvaš.

Nemocnice také koupí nové vybavení rentgenu, které zlepší diagnostiku. V projektu je pak také nákup nové laparoskopické a artroskopické věže na operační sály. „Jsou to nové přístroje s větším komfortem pro operatéra i pacienta,“ dodal Michal Čarvaš. A v plánu má nemocnice také nový komunikační systém sestra – pacient na interně.

 
 

ZPRÁVY

 
     
  Na Zadově narazil malý lyžař do fotopointu. Letěl pro něj vrtulník

Konec básníků nehrozí, vystavují a ožívají také na internetu

Kde je Emil Kintzl, tam musí být Jan Fišer. A Jan Tláskal u klavíru

Leden opět vylepšil poměr počtu lidí bez práce a volných míst

Starou smuteční síň na hřbitově čeká obnova. Dostane i toalety

V pondělí začne uzavírka kvůli rekonstrukci parku a potrvá rok

Živá vila podpořila prodej Kralovy vily. Nakonec však neprošel

Obnova zámku začne být vidět i z dálky. Za dvě stě milionů korun

Tvořím, tedy jsem - Výtvarnice Zuzka Návarová v Zimní zahradě

OBRAZEM: Literární kavárnu okouzlily Černobílé Prachatice

Řidička narazila do svodidel a zábradlí. Letěl pro ni vrtulník

 
 

TOPlist

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena