Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Filmová přehlídka NaturVision Vimperk 2021 otevírá svou bránu

VIMPERK - 17/9 2021 - 19:36 – Festivalová přehlídka NaturVision - týden přírody vstupuje ve Vimperku o víkendu do jubilejní 20. sezóny. 

      

   Text a foto: ZDENĚK PŘIBYL 

  

Přehlídka bude letos opět v novém formátu. Spolu s filmy z různých míst zeměkoule promítanými v MěKS ve Vimperku, a také v informačním středisku Správy NP Šumava na Kvildě, nabídne už o nadcházejícím víkendu a v příštím týdnu i komentované vycházky do šumavské přírody, na Homolku ve Vimperku a do Klášterce, na Borová Lada a do Srní, dále besedu o konci světa a duel ředitelů Národních parků Šumava a NP Bavorský les. Hlavními pořadateli přehlídky jsou Město Vimperk a Správa Národního parku Šumava.

K festivalovým partnerům, uvedeným na plakátu, přibyla ještě společnost ED.G.cz. "Letos je filmová přehlídka poskládaná ze snímků ze čtyř festivalů - NaturVisionu, Ekofilmu, Edukofilmu a festivalu Voda moře oceány. Díky tomu nabídne bezmála dvacítku filmů z celého světa," uvedl za pořadatele ředitel Městského kulturního střediska ve Vimperku Tomáš Jiřička.

"V rámci filmových projekcí jsou v nabídce filmy z produkce Česka, Německa, Švédska, Finska, ale také z exotické Keni nebo Indie. Jsem přesvědčený, že každý si v tomto pestrém filmovém menu vybere,“ upřesnil filmovou nabídku festivalu Tomáš Jiřička.  

Nabídka spolupořádajícího Národního parku Šumava je rovněž nadmíru lukrativní. "Pro zájemce jsme připravili komentované prohlídky, například Rybí líhně a Sovích voliér v Borových Ladách, Záchranné stanice živočichů v Klášterci nebo Návštěvnického centra Srní s vlky. A stejně jako loni i letos jednu komentovanou vycházku pořádá Český svaz ochránců přírody Šumava. Bude věnována hmyzí říši a zakončena prohlídkou včel," doplnil podrobnosti k doprovodnému program vimperského festivalu mluvčí Správy NP Šumava Jan Dvořák.

Vedle filmových projekcí a komentovaných výprav je také připravena beseda s režisérem Petrem Horkým o budoucnosti naší civilizace a takzvaný duel s řediteli národních parků Šumava a Bavorský les Pavlem Hubeným a Franzem Leiblem. Tématem bude Divočina – Srdce Evropy.

Celý festival, který podpořil Jihočeský kraj, zakončí slavnostní galavečer v sobotu 25. září, na kterém budou mimo jiné předány ceny za výtvarnou soutěž 30 let Národního parku Šumava, do které je přihlášeno přes 500 výtvarných prací z celé ČR. Hostem galavečera bude režisér Martin Slunečko.

Podrobný program festivalu NaturVision je také na webu www.kulturavimperk.cz nebo na stránkách Správy NP Šumava www.npsumava.cz či na FB profilu Kultura Vimperk.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

Kvůli vyloupenému domu se vraceli z dovolené. Škoda je 460 000

Dramatický příběh Prachaticka po válce ožil v aule gymnázia

OBRAZEM: Národka vylepšila své prostory pro první stupeň

Městská policie dokončí letos digitalizaci kamerového systému

Po dvou letech veřejnost uvidí, jak bude Libín jednou vypadat

V Brantlově dvoře slavnostně vysvětili zachráněnou kapličku

Prachatice ve 20. letech 20. století představuje stoletá knihovna

Nezaměstnanost na Prachaticku zůstává sedmá nejnižší v ČR

Riskantní předjíždění kamionu skončilo čelní srážkou dvou aut

Virtuální studenti oděvní kultury II. a myslivosti byli u zápisu

OBRAZEM: Eva Poštová získala titul Pečující osoba roku 2021

Nechat si nalezenou peněženku se nevyplácí. Policie vás najde

OBRAZEM: Literární kavárna připomněla hudbou svatou Ludmilu

Dolní brána vystavuje postavy i fotografie na hraně pornografie

Senior se vydal v noci přes les pro vajíčka a ztratil se u močálů

Nová čtenářská generace Vimperska dostala skvělé podmínky

Jihočeská rodačka vystavuje v Netolicích obrázky pro radost

Ze hřbitova zmizela busta bývalého starosty. Škoda je 65 000

Seniorka z Prahy spolykala jed zmije. Otekl jí silně obličej a jazyk

Na mol opilý řidič nedobrzdil u pumpy a odrazil auto u stojanu

OBRAZEM: Volarské děti se do školy těšily. Na cestu se vyčasilo

 
 

TOPlist

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena