Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Obnova Štěpánčina parku může začít. Smlouva je podepsána

PRACHATICE - 7/1 2022 - 10:15 – Druhé výběrové řízení na rekonstrukci Štěpánčina parku se obešlo bez odvolání a práce na zanedbané lokalitě mohou začít.

      

   Text: TOMÁŠ PŘIBYL 

 

Druhé výběrové řízení na rekonstrukci parku se prachatické radnici podařilo dovést úspěšně do konce a už byla podepsána smlouva s dodavatelskou firmou. Redakci prachatickoNEWS.CZ to dnes potvrdil starosta Martin Malý. První výběrové řízení muselo město loni na podzim zrušit kvůli odvolání firmy, která v něm skončila druhá.

V podmínkách opakovaného výběrového řízení se počítalo s termínem zahájení prací letos v únoru a práce mají trvat zhruba rok. Rekonstrukci provede za 27,2 milionu korun firma Silnice a mosty z České Lípy, která výběrové řízení vyhrála poprvé i podruhé.

Štěpánčin park je jedním z investičně nejzanedbanějších míst ve městě a na velkou rekonstrukci čeká v podstatě od Listopadu 89. Obnova parku se plánovala a připravovala více než deset let. Park pochází z konce 19. století, vznikl na místě rybníka, který kdysi napájel příkop kolem hradeb a dostal jméno po manželce rakousko-uherského korunního prince a belgické princezně Stefanii.

Investice má zachovat altán a také sem vrátí oplocení – bude ho tvořit na stranách k centru podezdívka z kamene a kovový plot, tak jako v 19. století. Velkých zásahů se dočkají sítě, zeleň, trávníky a také chodníky, které budou mlatové a kamenné. Kromě toho tu také vznikne chodník, který propojí centrum s hustě obydlenou lokalitou Na Sadech. U tohoto chodníku počítá projekt i s vyhlídkou na park.

Velkou část nákladů pak také spolkne úprava traktů za domem s pečovatelskou službou, věžákem a prodejnou, které se nachází nad parkem. Budovat se tu budou nová parkovací místa. Podle starosty Martina Malého je podoba projektu výsledkem velkého kompromisu mezi projektanty a památkáři.

 
 

ZPRÁVY

 
     
  Výstava boromejek k výročí prachatického kláštera se rozrůstá

Dva neobývané bytové domy na Šumavě se staly terčem zloděje

Prameny Vltavy jsou temná a tvrdá detektivka ze zimní Šumavy

Odpady v Prachaticích letos doslova jako podle kalendáře

Oslavy začátku roku skončily v Prachaticích poničeným autem

Hospic sv. Jakuba ukazuje péči o nemocné v domácím prostředí

Prachatičtí hasiči zachránili slaňováním psa z hlubokého výkopu

První letošní miminko prachatické porodnice je holčička Malvína

OBRAZEM: Silně podnapilý řidič vjel v Prachaticích do protisměru

OBRAZEM: Silně podnapilý řidič vjel v Prachaticích do protisměru

Auto a garáž lehly po půlnoci popelem. Škoda je 900 000 korun

Do archivářského nebe se letos odebral PhDr. Václav Starý

Zastupitelé zdražili odpad o 204 koruny, ale tříděný bude zdarma

Prachatické mládeži s problémy se dostane nově pomoci v terénu

 
 

TOPlist

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena