ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Vybíráte řemeslo? O pokrývače je velký zájem!

PLACENÁ INZERCE - Pokrývačství má tisíciletou tradici, vyžaduje celého muže, který si velmi dobře vydělá a v našem kraji ho můžete studovat jen na vimperské Nerudovce.

    

  

# Střední škola a Základní škola, Vimperk

Učební obor pokrývač je pro ty, kteří nechtějí nudnou práci v kanceláři, ubíjející svou jednotvárností a každodenní rutinou. Pokrývačina je pro toho, kdo dává přednost čerstvému vzduchu, pod donekonečna rozprostřenou oblohou. Spousta mladých se věnuje horolezectví, pro ty by mohla být pokrývačina zajímavou volbou. Uplatnitelnost pokrývačů je nadprůměrná a navíc jich není mnoho.

Pokrývačina chce celého muže, který se nebojí dělat ve výškách, má sílu a houževnatost. Není to snadná práce, ale je jednou z nejkrásnějších. Přestože se řemeslo stává stále více lukrativním zaměstnáním, je zájem o studium těchto oborů velmi nízký a tím se problém s jejich nedostatkem prohlubuje. O pokrývače je přitom veliký zájem, v zahraničí se za jejich práci skvěle platí. Řemeslná výroba hraje v bavorsko-českém pohraničí významnou roli. Bohužel je těchto řemeslníků stále méně.

 

Naše škola jako jediná v Jihočeském kraji nabízí tento unikátní učební obor.

Benefity
• Průkaz obsluhy motorové řetězové pily
• Průkaz pro stavbu lešení
• Školení práce ve výškách – střechy a konstrukce
• Školení BOZP pro výškové práce, třída II. – lanové přístupy
• Stipendijní studijní příspěvek až 2.000,- Kč

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky