ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Do plotu, do auta, do plotu a nedokázal nadýchat

ZPRÁVA - Policie ČR informovala, že posílá k soudu případ může, který sedl za volant opilý tak, že nezvládl otáčení a nakonec nebyl ani fyzicky schopen dechové zkoušky.

    

  

# Pátek 17/11 2023 - TEXT: Tomáš František Přibyl

Dopravní policisté z prachatického územního odboru Policie ČR zveřejnili informace o tom, že případ nehody, která se stala v polovině října ve Zdíkově, dovedli ke sdělení obvinění z ohrožení pod vlivem alkoholu. Sdělili ho osmapadesátiletému muži, kterého vyšetřují ve zkráceném přípravném řízení.

Muž se ve voze Škoda Octavia otáčel na jedné ze zdíkovských místních komunikací. „Přičemž přední částí vozidla narazil do oplocení u domu. Přitom, co se snažil odtud vycouvat, narazil do zaparkovaného vozidla Ford, které stálo za ním. Tím jeho manévrování však neskončilo a opět se rozjel s vozidlem dopředu a dopadlo to stejně jako předtím - nárazem do stejného oplocení,“ popsala jednání obviněného prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

Když na místo přijeli policisté, chtěli po muži, který byl zjevně opilý, aby se podrobil dechové zkoušce. Jenže on byl v takovém stavu, že toho nebyl schopen. Souhlasil však s odběrem žilní krve. V té laboratoř našla 2,43 gramu alkoholu na kilogram. A navíc se ukázalo, že Škoda Octavia, kterou muž řídil, neměla platnou technickou, byla ve špatném technickém stavu a majitel za ni neplatil povinné ručení.

„Hmotná škoda na vozidle Škoda byla předběžně vyčíslena na deset tisíc korun, na vozidle Ford na dvacet tisíc korun a na oplocení domu na dvacet tisíc korun. Další prověřování provádí dopravní policisté ve zkráceném přípravném řízení, proto se podezřelý bude muset ze svého jednání do dvou týdnů zodpovídat před soudem,“ dodala Martina Joklová.

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky