ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Babettistovi bez přilby vyrazil pomoct i vrtulník

ZPRÁVA - Policisté a záchranáři řešili ve středu vážný úraz řidiče motocyklu Babetta. Zatím není jasné, zda se zranil kvůli zdravotní indispozici nebo vlastní vinou.

    

  

# Čtvrtek 9/11 2023 - TEXT: Tomáš František Přibyl

FOTOGRAFIE poskytla Policie České republiky

Muž zranění utrpěl ve Vlachově Březí ve středu 8. listopadu po šestnácté hodině. Na místo vyjížděli jak dopravní policisté prachatického územního odboru Policie ČR, tak záchranáři. Policisté dnes 9. listopadu informovali, že událost vyšetřují jako dopravní nehodu s tím, že z jejího zavinění podezírají řidiče Babetty, ale zjišťování přesných příčin a všech okolností ještě pokračuje.

„Orientační dechová zkouška nemohla být vzhledem ke zdravotnímu stavu řidiče provedena, a proto byl nařízen odběr žilní krve. Dopravní policisté na místě dále zjistili, že řidič neměl na hlavě připevněnou bezpečnostní přilbu. Tu měl uloženou po celou dobu jízdy v zadním koši motocyklu,“ řekla prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

Záchranná služba k nehodě dodala, že na místo vyslala dvě posádky z Prachatic a také vrtulník a že zraněný muž je senior. „Při našem příjezdu byl v bezvědomí, záchranáři mu zavedli žilní vstup, zajistili dýchací cesty a napojili ho na umělou plicní ventilaci. Následně byl letecky transportován na ARO českobudějovické nemocnice. Řidič neměl ochrannou přilbu, nicméně příčinu pádu a jeho zdravotní následky nelze v tuto chvíli určit – tedy zda šlo o dopravní nehodu nebo pádu předcházely zdravotní obtíže,“ uvedla pro novináře mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky