ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Začala každoroční prachatická výstava hub

ZPRÁVA/OBRAZEM - Desítky let se konající prachatickou výstavu hub letos hostí nově Muzeum české loutky a cirkusu na Velkém náměstí. Trvá do pátečního odpoledne.

    

  

# Středa 20/9 2023 - TEXT A FOTO: Tomáš František Přibyl

Výstava začala dnes ve středu 20. září úderem patnácté hodiny. Ve čtvrtek 21. září bude otevřena od osmi do sedmnácti hodin a v pátek 22. září pak ještě od osmi do šestnácti hodin. Krátce po zahájení o ní byl ze strany veřejnosti velký zájem, jak je vidět i z našich fotografií.

Tradici této zářijové akce založil před několika desetiletími dávno zaniklý prachatický mykologický klub. Letos při přípravě jejího dalšího ročníku spojilo síly Centrum ekologické výchovy Dřípatka s Národním muzeem, pod které spadá prachatické Muzeum české loutky a cirkusu, dále s křesťanskou ochranářskou organizací A Rocha a také s Národním parkem Šumava.

„Vždy je mezi exponáty nějaký velmi zajímavý kus. Buď vzácný, zajímavých tvarů, zvlášť jedovatý, extra aromatický nebo je to houba, kterou jste si vždy přáli vidět. Houby můžete do výstavy též přinést nebo přijít v odpoledních hodinách si nalezené úlovky určit,“ uvedla za organizátory vedoucí Dřípatky Irena Vacková.

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky