zprávy - foto - od čtenářů - INZERCE - redakce - CENÍK  

 
  Sjetá trávou a pervitinem kradla v noci v prachatickém skleníku

PRACHATICE - 17/10 2022 - 12:02 – Ze skleníku do policejní cely. Tak skončil pokus o krádež jedné ženy pod vlivem drog na pozemku u domu v Prachaticích.

      

   Text: TOMÁŠ FRANTIŠEK PŘIBYL 

  

Hlídka policistů z prachatického obvodního oddělení zadržela v pátek 14. října po druhé hodině ráno ženu, kterou přistihla na místě činu krádeže. Policie přitom neuvedla, zda hlídka vyjela na oznámení, ženu sledovala, či šlo o náhodu. Žena je však podle zprávy policie pro novináře policistům dobře známá.

Po zadržení ženy se ukázalo, že se dostala na oplocený pozemek jednoho z prachatických domů a na něm zamířila do nezamčeného skleníku. „Odtud odcizila, co se dalo - zalamovací nůž, postřik proti škůdcům, plastovou stoličku a nepohrdla ani čerstvě vypěstovaným hlávkovým salátem, petrželí a pažitkou, čímž majiteli způsobila škodu za bezmála 1 000 korun,“ řekla prachatická policejní mluvčí Martina Joklová.

Podle našich informací ženu přistihla při krádeži majitelka skleníku a zadržel ji manžel majitelky skleníku. Ti pak zavolali hlídku policie, která si pachatelku odvezla. Žena se vymlouvala na hlad a v zahradě také poničila vše, co jí přišlo pod ruku - včetně růží, slunečnic i nezralých jahod.

Po zadržení policisté ženu také otestovali na přítomnost drog a zjistili, že kradla pod vlivem marihuany a pervitinu a marihuanu u ní i našli. Žena následně skončila v policejní cele, aby pak byla obviněna z porušování domovní svobody a krádeže. A navíc jí podle policejní mluvčí hrozí i pokuta za přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a toxikománií. 

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

OBRAZEM: Přátelé cirkusu se sešli po šestnácté a bavili se dobře

Volary dostaly nové veselé a barevné hřiště pro nejmenší děti

Devatenáctiletý sprejer pomaloval značkami netolickou radnici

Na stavbě obchvatu Vlachova Březí zmizel materiál za 35 000

Trh práce Prachaticka začínají ovlivňovat inflace, energie i obavy

Do vimperské městské rady se vrací bývalý místostarosta Sýs

 
 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena