ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Dechový orchestr ZUŠ Vimperk dvakrát zazářil!

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Dechový orchestr naší základní umělecké školy se zúčastnil od 26. do 28. dubna mezinárodního festivalu dechových orchestrů v Chorvatsku.

# Středa 15/5 2024 – Z REDAKČNÍ POŠTY

Pavel Vališ, ředitel ZUŠ Vimperk

Jednalo se o dvanáctý ročník festivalu Mitteleuropa Blasmusikfest v chorvatském městě Omnišalj, který byl bez omezení věku a kromě Vimperských se jej zúčastnily již pouze dospělé dechové orchestry z Itálie, Maďarska a Slovinska. Mladí vimperští muzikanti se v této silné konkurenci neztratili a za svůj krásný výkon si od odborné mezinárodní poroty vysloužili třetí místo.

Kromě toho získala speciální ocenění sekce lesních rohů za skvělou zvukovou kvalitu a celkovou organizaci. Kromě soutěžního vystoupení zahráli Vimperští i v centru známého města Rijeka svůj hodinový koncert, se kterým také sklidili velký úspěch.

O dva týdny později, konkrétně 9. května, se orchestr vydal na cestu do Veselí nad Moravou, kde se konalo ústřední kolo soutěžní přehlídky dechových orchestrů základních uměleckých škol České republiky. Účast si zajistil jako vítěz jihočeského krajského kola.

Vimperští zahráli v soutěžním programu 10. května ráno v 9.10 hodin v I. kategorii (věkový průměr do 16 let a 19 - 45 hudebníků). Ve stejné kategorii se představily ještě orchestry z Pardubic a Turnova. Už jen samotná účast v tomto celostátním finále byla prestižní, neboť se v něm celkem mohlo představit pouze 14 velkých orchestrů z celé republiky.

Náročný soutěžní program zahráli žáci ZUŠ Vimperk dobře a pak už jen čekali na rozhodnutí odborné poroty, v jejímž čele byl pplk. Jaroslav Šíp, hlavní dirigent a velitel Ústřední hudby armády ČR. Zlaté pásmo a cena za efektní hudební projev pro bicí sekci pro Dechový orchestr ZUŠ Vimperk!!!

Radost byla veliká a členové současné generace orchestru tak navázali na dlouhodobé úspěchy a účasti DO ZUŠ Vimperk v ústředních kolech soutěže ZUŠ (nepřetržitě již od roku 1998, jako jediný dechový orchestr ZUŠ v ČR!). U dirigentského pultu se na obou soutěžích střídali Pavel Vališ a Petr Staněk.

 


 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky