ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Instalatérští učni z Vimperka jsou nejlepší v kraji

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Dva instalatérští učni z vimperského pracoviště Nerudovky se před několika dny účastnili krajského kola soutěže Učeň instalatér 2024.

    

  

# Středa 31/1 2024 – Z REDAKČNÍ POŠTY

Šárka Žáková, odborný referent - Nerudovka

To se konalo ve čtvrtek 18. ledna v Českých Budějovicích a jeho účelem bylo prověřit odborné dovednosti žáků třetích ročníků oboru instalatér. Šlo o porovnání znalostí a dovedností jak jednotlivců, tak i družstev. Akci pořádal Cech topenářů a instalatérů České republiky ve spolupráci se SŠ polytechnickou v Brně.

Krajské kolo proběhlo na SŠ polytechnické v Českých Budějovicích. Zúčastnili se zástupci čtyř škol: SŠ polytechnické České Budějovice, SŠ obchodu, služeb a řemesel Tábor, Střední školy řemeslné a Základní školy Soběslav a naší školy. Soutěž byla rozdělena na část teoretickou a část praktickou.

Začalo se teorií, kdy proběhly testy na počítači. Soutěžící odpovídali na stovku otázek z oblasti IVK, VYT, BOZ. Praktická část zahrnovala: I. Montáž umyvadla, II. Montáž závěsného WC Laufen, III. Plasty FV plast, IV. Ocel, V. Měď, VI. Montáž celkové sestavy – plast, měď, kov a montáž nástěnné baterie na tuto sestavu.

Naši žáci zvítězili s naprostým přehledem nad všemi ostatními. První místo si odnesl Antonín Muchl a druhé místo Martin Pöschl. Kluci mají šanci dostat se do celostátního kola pořádaného v Brně. Příprava na soutěž proběhla pod vedením učitele OV pana Jaroslava Šandery. Toto vítězství je největším úspěchem žáků oboru instalatér za posledních několik let.

 


 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky