ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

maLOVEní naučilo také nové techniky malování

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Jedním z projektů, které se v Prachaticích letos uskutečnily i díky grantové podpoře Města Prachatic, bylo rovněž hravé a uvolňující maLOVEní.

    

  

# Čtvrtek 16/11 2023 – Z REDAKČNÍ POŠTY

Jiří Gabriel Kalima, realizátor projektu

Projekt se dočkal podpory z dotační výzvy, kterou Město Prachatice řadu let podporuje volnočasové aktivity. Díky grantu jsem mohl veřejnosti nabídnout možnost se zastavit, vypnout od všedních starostí a možnost se kreativně vyjádřit, popustit uzdu fantazii… Workshopy z projektu maLOVEní byly určeny všem, kdo milují malování.

Letos jsem připravil pět workshopů, na kterých se lidé učili nové techniky v malování. Malovalo se tečkováním - výsledný obraz jsme skládali z mnoha teček vytvořených akrylovými barvami. Další možností bylo malování pod lampičkou, když jsme dílo tvořili ze světla a stínu, které vytvořily například okreslené stíny kostek.

Říká se, že platí to, co je černé na bílém, ale pro další techniku byla připravena obrácená varianta - malování bílou pastelkou na černý podklad, kdy šlo o to nechat vyniknout stíny. Jedna z nejvíce překvapujících technik bylo malování pomocí projektoru. Obrázek jsme obkreslili za pomoci projekce z USB přes projektor na plátno.

Poslední aktivita - malování chutí a vůní - byla zaměřena na fantazii. Účastníci malovali základní chutě tak, jak si je představují barevně. Slaná mohla být bílá, modrá, fialová, sladká oranžová, žlutá, růžová, kyselá tmavě zelená, křiklavě žlutá či zelená a hořká stříbrná nebo černá.

Projekt rozšířil nabídku možností dalšího neformálního vzdělávání a trávení volného času pro cílové skupiny dětí, mladých, dospělých osob i seniorů (tedy mezigeneračně), kteří hledali inspiraci pro společné trávení svého času a hledali společná témata k hovoru a hledali cesty, jak udržet či posílit své vztahy.

Jiří Gabriel Kalima, realizátor projektu

 


 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky