ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Na Michlově Huti vznikla nová naučná stezka

ZPRÁVA Z REDAKČNÍHO @ - Český svaz ochránců přírody Šumava vybudoval a slavnostně otevřel na Vimpersku menší novou naučnou stezku i o mokřadních loukách.

    

  

# Čtvrtek 2/11 2023 – Z REDAKČNÍ POŠTY

Český svaz ochránců přírody Šumava

Za vznikem stezky stojí mnohaletá spolupráce ČSOP Šumava s majiteli nedaleké Farmy Michlovka. Ti přišli s myšlenkou, že turisté, putující od Lipky po modré turistické značce dál na Šumavu, nemají o zdejším okolí žádné informace a také, že by se jim nějakým způsobem mohla zpříjemnit cesta, obzvláště když cestují s dětmi. Proto vznikl nápad na vybudování malé stezky, která je pojmenovaná jednoduše Naučná stezka Michlova Huť.

Na třech zastaveních se mohou návštěvníci dozvědět více o mokřadních loukách a rostlinstvu, o sklářské historii a současnosti Michlovi Hutě a o šelmách v šumavské krajině. Pro menší návštěvníky jsou připraveny hrací prvky jako pexeso, pozorování předmětů nalezených v okolí či přiřazovací hra totem. Každé zastavení je doplněné mobiliářem pro odpočinek. Ke dvěma zastavením byly vysazeny lípy srdčité.

Tato naučná stezka je již sedmou lokalitou, která byla na Šumavě nebo v Pošumaví upravena či nově vybudována z prostředků programu NET4GAS Blíž přírodě. Již dříve to byl například Sudslavický okruh, Stezka jeřábka Bošíka či nedaleká Alpská vyhlídka.

Díky šestnáctileté spolupráci mezi Českým svazem ochránců přírody a společností NET4GAS na programu Blíž přírodě bylo již veřejnosti zpřístupněno formou naučných stezek, pozorovatelen, informačních bodů a další turistické infrastruktury již více jak 100 různých lokalit po celé republice.

Český svaz ochránců přírody Šumava

 


 
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky