ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Být zdravotník přináší adrenalin i zodpovědnost

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Mladí zdravotníci Českého červeného kříže Prachatice za sebou mají tradiční soustředění na Zadově. Bylo plné výcviku, ale nechybělo ani odreagování.

    

  

# Středa 2/8 2023 – Z REDAKČNÍ POŠTY

Text a foto: Zuzana Pelikánová, ČČK Prachatice

Pobytová akce byla určena dětem ve věku od šesti do šestnácti let se zájmem o první pomoc. Celkem třiadvacet dětí čekal nejen odborně zaměřený program teoretické i praktické výuky zdravovědy a první pomoci, ale také hry i zajímaví hosté.

Během pobytu jsme se intenzivně věnovali první pomoci, děti absolvovaly řadu modelových situací v rolích figurantů i záchranářů. Neminulo je skutečné volání Horské služby – během výšlapu jsme totiž v lese našli zraněného turistu, o kterého se mladí zdravotníci postarali. Ve skutečnosti šlo o záchranáře z Horské služby, takže vyhodnocení a zejména pochvala z úst profesionála opravdu potěšila. Nejen děti ;-)

Navíc jsme letos přivítali i návštěvu z Krajského vojenského velitelství České Budějovice, takže proběhl nástup, učili jsme se házení granátu a střílení z různých zbraní, zároveň jsme probrali i úkoly Armády ČR a provázanost s činností Českého červeného kříže. Neméně akční byla návštěva instruktora sebeobrany a noční hra.

Ovšem odpoledne s cirkusovými aktivitami v podání SHŠ Artego bylo zase něco nového! Celé odpoledne jsme se učili žonglovat, tančit s obručemi hula hop nebo šermovat. Večerní ohňová show a posezení u táboráku krásně zakončilo naše letošní soustředění.

Rádi bychom tímto poděkovali dětem za příjemně strávený čas, rodičům za důvěru a partnerům za spolupráci. - Letní soustředění mladých zdravotníků bylo realizováno za podpory Města Prachatice, Nadace ČEZ, Jihočeského kraje, Nadace rozvoje občanské společnosti a programu Tesco Vy rozhodujete, my pomáháme.

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky