ZPRÁVY - FOTO - OD ČTENÁŘŮ - INZERCE - REDAKCE - CENÍK
  
 

Prázdniny mladých zdravotníků opět jinak

ČTENÁŘI ČTENÁŘŮM - Kroužek mladých zdravotníků Českého červeného kříže už tradičně není jen o první pomoci. Ta hraje hlavní roli, ale nechybí třeba ani šamanství.

    

  

# Neděle 16/7 2023 – Z REDAKČNÍ POŠTY

Text a foto: Zuzana Pelikánová

Díky partnerství s MAS Šumavsko, z. s. a podpoře ESF prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání a státního rozpočtu ČR, dále díky podpoře Jihočeského kraje a Nadace ČEZ zahájili mladí zdravotníci Českého červeného kříže letní prázdniny maličko jinak než jindy.

Rozhodně nechyběla první pomoc, maskovaná poranění a modelové situace, které doplnily i exkurze na stanici Zdravotnické záchranné služby a Horské služby. Po stopách složek IZS vedla i další exkurze, kdy jsme zavítali k JSDH Vlachovo Březí. Naučili jsme se něco o vybavení hasičů, co k čemu slouží a čekal náš i menší výcvik IDP (= izolační dýchací přístroj). Zkusili jsme si i stříkání z hadice, prohlédli auta, šatnu.... Děkujeme moc za spolupráci, fotky, precizní přípravu a perfektní přístup k dětem!

Velmi netradiční den jsme díky Josefu Hruškovi zažili v prostorách Kralovy vily - den věnovaný historii šamanství, bubnovali jsme pro setkání s osobním zvířetem, zkoušeli pracovat s vykuřovadly a vyráběli si talisman. Za propůjčení prostor velmi děkujeme spolku Živá vila! - A nebyly by to prázdniny bez výletů, takže jsme si vyšlápli na Stezku v korunách stromů, vyběhali se v Království lesa, odpočinuli si u vody.

  
 

Od 12. září 2005 - Všeobecné smluvní podmínky