zprávy - foto - od čtenářů - INZERCE - redakce - CENÍK  

 
  OBRAZEM: Děti si nadšeně užily příměstský tábor s knihovnou

PRACHATICE - 29/8 2022 - 19:46 – S knihovnou do pohádky a za zvířátky – tak zněl název příměstského tábora, který pořádala Městská knihovna Prachatice.

      

   Z REDAKČNÍ POŠTY: Lucie Jiraňová, Městská knihovna Prachatice

V průběhu pěti dní v posledním prázdninovém týdnu účastníci tábora vyrazili na pět výletů, při nichž navštívili zvířata v jejich domovském prostředí, ale také v muzeu nebo v ZOO.

V pondělí 22. srpna nás celý den provázel déšť. A nejednalo se o žádný malý deštíček, ale o velký studený liják. I když jsme se před ním snažili v ZOO Hluboká nad Vltavou schovávat co nejlépe, přesto jsme se do knihovny všichni vrátili promočení na kost. I tak jsme si ale návštěvu zvířátek i program o tom, jak se zvířata mezi sebou dorozumívají, krásně užili!

I v úterý nám celý den pršelo, a tak jsme zahájili táborový program hrami v knihovně. Po svačince jsme se přesunuli do Vimperka na ekoagrofarmu Hajná Hora. Zde už nám déšť nevadil, protože jsme většinu času byli pod střechou.

Pomazlili jsme se s různými domácími zvířátky, ochutnali čerstvé kozí mléko a ohřáli jsme se teplým čajem a polévkou. Zlatým hřebem programu byla projížďka na koních, kterou si užily všechny děti. A na závěr dne jsme se ještě zajeli podívat na soví voliéry na Borových Ladách.

Ve středu se na nás konečně usmálo sluníčko. Vyrazili jsme na Kvildu a nejdříve jsme navštívili zdejší informační centrum, kde mají i vlastní kino! Viděli jsme dva krátké filmy o Šumavě a paní z infocentra nám povyprávěla o zvířatech, která zde žijí.

Potom jsme se pěšky přesunuli k návštěvnickému centru, pohráli si na zdejším hřišti a společně s průvodcem navštívili výběh jelenů. A skutečně jsme tu jelení stádečko viděli! Na začátku dne také každý dostal jeden malovaný putovní kamínek, který v průběhu dne mohl kdekoliv na Kvildě položit. I tento den jsme si moc užili!

Čtvrteční výlet byl náročnější, děti ušly přibližně 5 km, možná i o trošku více. Do vláčku z Prachatic do Vodňan jsme se nacpali společně s dalším příměstským táborem a mnoha individuálními turisty, avšak všichni jsme měli překvapivě stejný cíl - rybářské muzeum ve Vodňanech.

Zmrzkou na vodňanském náměstí jsme se osvěžili, brzo jsme se ale unavili cestou k muzeu, kterou nám zkomplikoval most v rekonstrukci. Dětské hřiště zase náladu spravilo. Rybičky v muzeu ale byly krásné a výklad moc zajímavý!

Páteční den se nám velmi vydařil! Vláčkem jsme se přesunuli tentokrát do Volar, kde nás nejdřív čekala prohlídka místní policejní stanice. Potom jsme přešli na nedaleký cvičák, kde jsme se seznámili s moc sympatickými psími policejními hrdiny a žasli nad jejich šikovností.

Děti si vyzkoušely střílení z pistole a ti nejodvážnější se s bezpečnostním rukávem postavily i samotnému pejskovi v akci. Moc děkujeme zaměstnancům Policie ČR za úžasný program, který bavil všechny! Pěkný den jsme zakončili perfektní koupačkou ve volarském bazénu. Den nám rychle utekl, stejně tak jako celý týdenní tábor.

Moc děkujeme všem dětským účastníkům, kteří byli úžasní parťáci a moc rády jsme se setkaly se starými známými i novými tvářemi. Těšíme se zase za rok!

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

OBRAZEM: Pátá prázdninová stezka odvahy přilákala stovky dětí

Znáte skvělé a oddané pečovatele? Nominujte je na ocenění

OBRAZEM: Prachatičtí senioři cvičili za odměnu na zámku

OBRAZEM: Projektový den červeného kříže s vodními záchranáři

Na den přátelství nebyl na pikniku proti samotě vůbec nikdo sám

OBRAZEM: Ukrajinské děti vystavují u prachatických seniorů

OBRAZEM: Mladí zdravotníci zamířili na soustředění letos na hory

OBRAZEM: Želnavští si poslechli flétny a vypravili se křížkům

OBRAZEM: V sobotu se putovalo z Prachatic ke svaté Anně

OBRAZEM: U prachatických baráčníků se potkala tradice a mládí

KreBul vzal děti do království, ve kterém bylo všechno na hlavu

OBRAZEM: Otevřená výstava je otevřena a láká pozdravy z cest

OBRAZEM: Rozkvetlá tančírna na zámku Kratochvíle bavila

V Prachaticích se letos představuje sto let moderní české magie

OBRAZEM: Malá lesní pouť a flétnové kvarteto rozdávaly radost

Klarinetový soubor Prachatice přivezl z Bratislavy opět zlato

OBRAZEM: Dětský den v Podolí nabídl řadu atrakcí a překvapení

OBRAZEM: Hravý a veselý start prázdnin ve Starých Prachaticích

Vzorní řidiči dostávali v Žárovné nealko pivo a test na alkohol

Tvoření v knihovně pro velký úspěch pokračovalo také v červnu

OBRAZEM: Už jde léto, už k nám jdou prázdniny. Znělo ze Skalky

OBRAZEM: Předškoláci se s Paraplíčkem loučili i ponocováním

 
 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena