Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Prachaticko má prvního kandidáta na poslance. A to za Piráty

PRACHATICKO - 10/2 2021 - 11:16 – Piráti v Jihočeském kraji za sebou mají primárky, ve kterých volili kandidáty na poslance v podzimních volbách.

      

   Text: TOMÁŠ PŘIBYL, foto facebook Júsufa Traore 

  

Prachaticko má nyní ve sněmovně dva zástupce – Jana Bauera za ODS a Ondřeje Babku za ANO. Zda a na jakých místech budou obhajovat své posty, není zatím rozhodnuto, protože jejich strany za sebou ještě sestavování kandidátek nemají. Jako první v kraji udělali primárky pro podzimní sněmovní volby jihočeští Piráti. A na čtvrté místo vybrali prachatického zastupitele Júsufa Traore. Volby prezident vyhlásil na 8. a 9. října.

Piráti mají nyní dohodnutou volební koalici se Starosty a podle ní budou na jihočeské kandidátce před Júsufem Traore kromě tří Pirátů také ještě dva Starostové a kandidovat by tak měl z šesté pozice. Jeho šance na získání poslaneckého mandátu, vzhledem k preferencím Pirátů a Starostů, se zdají nyní vyrovnané.

Júsuf Traore uprostřed při potravinové sbírce s kolegy z prachatického neziskového sektoru Jiřím Kučerou (vlevo) a Zdeňkem Krejsou.

Otázkou však je, jak dopadnou politická jednání o změně volebního zákona poté, co Ústavní soud některé jeho části zrušil. „Názor ústavního soudu Piráti samozřejmě respektují a z mého soukromého pohledu se skutečně jedná o narovnání váhy hlasů každého voliče, byť tato změna pomůže spíše menším stranám nikoli Pirátům. Současně nevidím žádný důvod pro změnu kandidátek,“ uvedl k tomu Júsuf Traore pro prachatickoNEWS.CZ. Většina politických stran nyní neprosazuje změnu počtu volebních krajů a změna kandidátek by tak nemusela být nutná.

V případě zvolení by se Júsuf Traore rád věnoval oblasti, ve které pracuje celý život. „Pokud budu mít možnost, tak já sám bych se rád věnoval sociální oblasti se zaměřením na ochranu dětí,“ řekl. A jak by jako poslanec pomáhal svému regionu? „Již dnes mě jako zastupitele lidé oslovují v obchodech, na procházce nebo elektronickou formou a vždy jsem se snažil najít cestu, jak nalézt řešení jejich dotazu nebo problému. Pokud bych byl zvolen, tak se na tom nic nezmění. Nemohu a nebudu slibovat vzdušné zámky pro Prachatice, ale snažil bych se, aby se jim i na celostátní úrovni dostalo patřičné a adekvátní pozornosti.“

Júsuf Traore je osmatřicetiletý zastupitel v Prachaticích za Pro Prachatice a pracuje jako vedoucí odboru sociálních věcí, školství a zdravotnictví na městském úřadě ve Vodňanech a také jako lektor pro Edupol. Ač sám rodilý Moravák z Brna, dostal netradiční jméno díky otci, který pochází z africké Guinee a který na Moravě studoval. Kromě Brna vyrůstal Júsuf Traore také na Českokrumlovsku a Prachaticku a nakonec se mu staly domovem Prachatice.

Vystudoval gymnázium a v Prachaticích pak Vyšší odbornou školu sociální. Na Karlově univerzitě absolvoval při zaměstnání obor speciální pedagogika a na Jihočeské univerzitě získal magisterský titul v oboru pedagogika volného času. Začínal jako streetworker a působil jako metodik primární prevence v pedagogicko-psychologické poradně, následně spolu s kolegy založil občanské sdružení Portus, které poskytuje preventivní služby pro rodiny s dětmi a které vedl pět let.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena