Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Desítky hasičů v silném mrazu dlouho do noci hasily truhlárnu

VOLARY - 11/1 2021 - 12:32 – V Budějovické ulici ve Volarech vyhořela v neděli odpoledne truhlářská dílna. Hasiči požár v silném mrazu likvidovali dlouho do noci.

      

   Text: TOMÁŠ PŘIBYL, foto poskytl HZS Jihočeského kraje

  

Požár byl ohlášen hasičům v neděli ve 14:50 hodin a protože šlo o velký zásah, vyjelo na místo šest jednotek. Kromě profesionálních hasičů z Prachatic tu zasahovaly sbory dobrovolných hasičů obcí Volary, Zbytiny, Lenora, Borová Lada a Horní Vltavice.

„Průzkum na místě ukázal, že je zasažena dílna, a to až do střešní konstrukce. Jednotky, které se k požáru dostavily v dostatečném množství, ihned zahájily hašení. To probíhalo jak vnitřkem, tak z automobilového žebříku vně objektu,“ vysvětlila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Hasičům se požár podařilo dostat pod kontrolu až zhruba po třech hodinách. Pak pokračovaly dohašovací práce – rozebírali na požářišti všechny konstrukce a prolévali je vodou. Až teprve před desátou hodinou večerní poslal velitel zásahu jednotky zpět na základny.

„Na požářišti zůstala pouze volarská jednotka, jejíž velitel převzal velení. Volarští požářiště monitorovali po celou noc. Likvidace požáru byla nahlášena až druhý den v 7:05 hodin,“ dodala Vendula Matějů, s tím, že příčiny jsou v šetření a odhad škody dělá 1,5 milionu korun.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena