Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Vimperk v letošním roce zrekonstruuje na sídlišti další ulici

VIMPERK - 5/1 2021 - 11:00 – Vimperk získal dotaci na revitalizaci další ulice na největším městském panelovém sídlišti. Vybuduje v ní i nová parkovací místa.

      

   Text: TOMÁŠ PŘIBYL 

  

Obnovy se tentokrát dočká Luční ulice. Město na její revitalizaci dostalo dotaci šest milionů korun a už vybralo i dodavatele, který investici za necelých osmnáct milionů korun provede. „Bude to rozloženo na dva roky. První rok budeme revitalizovat Luční ulici a druhý pak opravíme chodníky a mobiliář od večerky směrem k Mateřské škole Mírová,“ uvedl pro prachatickoNEWS.CZ vimperský místostarosta Zdeněk Kuncl.

V Luční ulici se dočká obnovy mobiliář, osvětlení, přístřešky na odpady, chodníky a komunikace. Dojde tu také na rekonstrukci teplovodu a vysazeno bude několik stromů. A také tu přibude celkem dvaadvacet parkovacích míst. Nyní je tu místo pro 56 aut a po revitalizaci jich bude pro 78.

Obyvatele ulice a sídliště ale čeká v souvislosti s revitalizací velká dopravní změna. Podle místostarosty Zdeňka Kucla bude provoz v ulici nově po rekonstrukci jednosměrný. Tato změna umožní vybudování nových parkovacích míst díky parkování po obou stranách.  

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena