Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Už 7400 kilometrů v sedle kola i po vlastních pro zdravotníky

PRACHATICE - 16/4 2021 - 10:15 – Solidaritu se zdravotníky a záchranáři okresu prokazují denně sportovci okresu. Kilometry a koruny stále přibývají.

      

   Text: ZDENĚK PŘIBYL 

  

Atleti, cyklisté, chodci a další sportovci běhají, jezdí a šlapou po celý duben ve prospěch zdravotníků a záchranářů zejména v Prachaticích a Volarech. Za každý kilometr věnují jednu korunu těm, kteří v dnešní covidové době obětavě pečují o zdraví lidí či dokonce bojují o jejich životy. Za peníze nakoupí pro zdravotníky trvanlivé dobroty, aby jim zpříjemnili život.

S iniciativou přišel tým Mattoni FreeRun Dubový vrch v Prachaticích pod vedením atleta Jana Kocourka. Rychle se přidali a připojují i další sportovci, a to nejen z prachatického regionu. Solidární kilometry i koruny utěšeně přibývají. 

K 15. dubnu si půl stovky prachatických sportovců připsalo na konto už 5500 kilometrů. Parta volarských atletů s několika cyklisty, která se z původních 12 rozrostla na 18 lidí, podává rovněž super výkony a urazila už víc než 1900 kilometrů. "V Prachaticích jsme ve výhodě, protože máme v týmu více cyklistů, takže kilometry rychleji přibývají," vysvětluje Jan Kocourek a s úsměvem potvrzuje lehkou, ale prospěšnou soutěživost s volarským týmem, za který podává zprávy Šárka Moosbauer. 

Do hodnocení v poločase akce patří i úctyhodný výkon triatlonisty Hynka Oklešťka. Ten během 15 dnů vystoupil čtrnáctkrát z Prachatic na vrchol šumavské tisícovky Libín. Jeden den prý vynechal, aby se mohl nechat naočkovat proti covidu, a poté nechtěl riskovat. Že bude ve výstupech pokračovat, je více než jisté. 

Cenné je i to, že sportovci spojili síly bez ohledu na svou specializaci. Triatlonistka Aneta Grabmüllerová, která nemůže pro zranění ruky trénovat v přírodě, polyká solidární kilometry na trenažéru v Norsku, kde nyní působí. "Prostřednictvím skupiny Mattoni FreeRun Prachatice se mohou k této aktivitě hlásit i další lidé. Je jedno, jestli běží, jedou na kole, na in-linech nebo jen chodí na procházky či doma trénují na trenažérech. Každý kilometr se počítá," zdůrazňuje Jan Kocourek.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena