Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Z Prachaticka se stal krajský premiant v míře zaměstnanosti

PRACHATICKO - 7/4 2021 - 13:18 – Prachaticko mělo na konci března nejnižší míru nezaměstnanosti v Jihočeském kraji, když klesla na necelá tři procenta.

      

   Text: TOMÁŠ PŘIBYL 

  

Míra registrované nezaměstnanosti na Prachaticku letos v zimě nečekaně klesala. A to celkem o tři desetiny procenta. Na konci února se meziměsíčně snížila o jednu desetinu a na konci března pak o další dvě desetiny, když byla k 31. březnu 2,9 procenta, což je aktuálně nejméně ze sedmi jihočeských okresů.

Obvykle přichází pokles nezaměstnanosti až v dubnu a květnu s nástupem lepšího počasí a začátkem sezónních prací. Počet volných míst přitom neklesl. Na konci března jich Úřad práce na Prachaticku nabízel 1789, což je o pět více než na konci února. Lidí v evidenci úřadu pak na konci března bylo 1104.

Letošní zimní pokles a stabilní nabídka volných míst je tak další dobrou zprávou z trhu práce v našem regionu. A optimistický se zdá být i výhled, protože s jarem se obvykle objevují sezónní práce a navíc se dá při postupném rozvolňování restrikcí čekat pozvolné obnovování míst v cestovním ruchu a gastronomii.  

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena