Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Covide, nezlob mě! i s kryosaurem ve Vltavě iniciuje den otužilců

PRACHATICE - 15/3 2021 – 9:44 – Svou aktivní účastí na otužovací akci Covide, nezlob mě! se nám pochlubil i spisovatel a recesista Roman Kozák z Volar.

      

   Text: ZDENĚK PŘIBYL, foto: Petr Čmerda 

  

Pokus o otužovací rekord v režii Turistického spolku Lipenska se z původně masové akce rozšířil v individuální verzi kvůli trvajícímu lockdownu po celé republice. Do studené vltavské vody u Soumarského mostu se namočil před objektivem fotoaparátu Petra Čmerdy i známý volarský spisovatel Roman Kozák.

A nezapřel při tom svůj typický smysl pro humor, když se pro tu chvíli proměnil na vědeckou komunitou dosud málo prozkoumaného kryosaura s nasazeným respirátorem FFP7. Jak už naznačuje latinské pojmenování pravěkého ještěra, měl napůl plaz a napůl pták v oblibě zejména extrémně nízké teploty vody. A protože humorista Roman Kozák zaslal fotografii z místa činu na web Lipenska, stroj mu vygeneroval krásnou vzpomínku v podobě certifikátu.

„Netušil jsem, co to spustí. Ta vlna pozitivní energie napříč republikou zprostředkovaná otužilci byla obrovská. Certifikáty na mě vypadávaly všude na internetu. Za první den jich bylo více než 900, v neděli ještě mnohem více. Jsem přesvědčený, že jedna taková fotka s usměvavou tváří otužilce, který dává tušit, že lidé jsou součástí něčeho většího, zapůsobí proti covidu daleko více, než neustálé strašení a udržování lidí ve strachu a stresu. Přitom naší akce se mohl účastnit každý sám ve své domovině, aniž by opustil katastr své obce, narušil přitom jakákoli omezení a zvyšoval riziko přenosu viru,“ pochvaloval si za organizátory Jiří Mánek, předseda Turistického spolku Lipenska.

"Celorepubliková akce Covide, nezlob mě! zaznamenala o minulém víkendu skutečně fenomenální úspěch. Certifikát o účasti s čerstvou fotografií a jménem účastníka si na stránkách www.lipensko.cz/covidenezlobme nechalo vygenerovat 2563 lidí. Podle hrubého odhadu organizátorů se o víkendu do ledových vod ponořilo až desetkrát více otužilců z celé republiky. Ve spolupráci s pelhřimovskou agenturou Dobrý den chtějí organizátoři příští rok překonat Český rekord. Zároveň iniciují založení Mezinárodního dne otužilců," sdělil produktový manažer Turistického spolku Lipenska Pavel Pechoušek.

V databázi mezinárodních dní žádný takový den, určený otužilcům, prý není. Stejně tak i datum 6. března není obsazeno žádným jiným mezinárodním dnem. Iniciátoři v této věci již oslovili Český olympijský výbor a napsali i do OSN, která takové dny registruje. 

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena