Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  OBRAZEM: Koncert Bohuše Matuše jako dárek v domově seniorů

PRACHATICE – 12/12 2020 - 15:02 – V zahradě Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích koncertoval k mezinárodnímu dni zdravotně postižených Bohuš Matuš.

      

   Z REDAKČNÍ POŠTY: Hana a Karel Rabenhauptovi

  

Třetí prosincový den je Mezinárodním dnem zdravotně postižených. I v Prachaticích si jej každoročně připomínáme. Letos měl několik podob a jedna z nich byla v podobě koncertu zpěváka Bohuše Matuše, který proběhl v zahradě Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích.

Spolupořadatelem se stala společnost KreBul Prachatice, Centrum STROOM Dub a také členové sociální komise. Bohuš Matuš je zpěvákem, který zpívá od Matušky po Gotta, a je zpěvákem, který zpívá rád a pro radost ostatním. Do Prachatic přijel na pozvání Klubu zdravotně postižených Prachatice, se kterým spolupracoval již ve svých šestnácti letech, kdy jezdil společně s prachatickými zdravotně postiženými dětmi na tábory, a to i jako instruktor. Pochází z Písku. Pozvání přijal rád.Nezpíval kvůli koronaviru přes několik měsíců a prachatický koncert byl jeho prvním po dlouhé přestávce a možná na delší dobu zase i posledním. Vystupuje v divadle, muzikálech, v roce 2003 získal třetí místo ve Zlatém slavíkovi a také vlastní třetí místo v anketě TýTý. Je otcem dcery Natálky. Perfektní zvuk zajistil Petr Krejsa z Vimperka. Natáčeli: Jan Voldřich, Petr Krejsa a Zdeněk Krejsa.

Do zahrady bylo včetně pořadatelů vpuštěno pouze 50 pozvaných osob. Na balkónech průběžně se vystřídalo také kolem padesáti obyvatel (kteří pro velký mráz se vystřídávali), včetně personálu. Krásným doplněním celého odpoledne byl prodej místní produkce, výrobků klientů Centra STROOM a výrobků přátel společnosti KreBul, které vyráběli v Komunitním centru Na půdě.

Pozvání přijala ředitelka domova seniorů Hana Vojtová, místostarosta města Miroslav Lorenc a zastupitel, předseda komise sociální Zdeněk Krejsa. V programu se také losovalo o ceny – CD Bohuše Matuše, rozsvěcovali se prskavky a pod rouškami se i zpívalo. Děkujeme všem za krásné, odpoledne plné radosti a štěstí ze setkání, úsměvy, dárky.

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena