Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Prachatický Červený kříž ocenil netradičně další dárce krve

PRACHATICE – 26/11 2020 - 9:08 – Prachatická oblastní kancelář Červeného kříže včera oceňovala opět dárce krve. Tentokrát kvůli restrikcím v netradiční podobě.

      

   Z redakční pošty: Zuzana Pelikánová, ČČK Prachatice

  

V letošním roce jsme pro dárce krve připravili slavnostní předávání stříbrných a zlatých plaket a Zlatých křížů na středu 25. listopadu - oproti minulým letům v jiné a individuální podobě. Všichni ocenění dostali pozvánku poštou a samotnému oceňování bylo věnováno celé odpoledne. V průběhu osmi hodin si tak dárci mohli převzít ocenění i dary.

Ocenění převzalo celkem třicet čtyři držitelů stříbrné a zlaté medaile prof. MUDr. Jana Jánského a pět držitelů Zlatého kříže třetí třídy. V průběhu akce jsme se pak věnovali dotazům na svozové autobusy v dalším roce nebo na výhody zdravotních pojišťoven pro bezpříspěvkové dárce krve.Někteří dárci krve se bohužel nemohli k ocenění dostavit, jejich ocenění bude možné vyzvednout každou středu v 8 - 16 hodin v sídle OS ČČK Prachatice nebo jindy podle domluvy. Bezpříspěvkové dárcovství krve podporují krom Jihočeského kraje a Ministerstva zdravotnictví ČR také obce Prachatice, Vimperk, Volary, Lenora, Čkyně, Vlachovo Březí, Netolice a Lhenice.

Dárcovství krve je vysoce humánní čin, díky kterému jsou zachraňovány mnohé lidské životy – lidí vážně nemocných, zraněných, novorozenců i jejich maminek. Dárci krve, kteří darovali krev bez nároku na příspěvek již 10x, 20x nebo 40x, jsou oceňováni plaketou prof. MUDr. Jana Jánského, ti, kdo darovali krev již 80x, pak Zlatým křížem 3. třídy.

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

prachatickoNEWS.CZ

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Od roku 2005, Vydavatel a redakce prachatickoNEWS.CZ, Všeobecné smluvní podmínky, Všechna práva vyhrazena