Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Rohde & Schwarz opět po roce navyšuje mzdy a benefity

VIMPERK – 23/6 2020 - 14:34 – Zaměstnanci vimperského závodu Rohde & Schwarz si opět finančně polepší. A to i přes nejisté ekonomické výhledy.

      

   Rohde & Schwarz závod Vimperk, s.r.o. 

  

Zaměstnanci vimperského závodu Rohde & Schwarz si opět finančně polepší. Pravidelný roční nárůst mezd jim byl garantován kolektivní smlouvou platnou od července 2019 do června 2022. Vzhledem k nepříznivé situaci vyvolané pandemií covid-19 se zároveň vedení společnosti a zástupci odborové organizace rozhodli pro dřívější vyplacení finanční prémie.

Změny na výplatních páskách se projeví již při výplatách za měsíc červenec 2020. Dle kolektivního vyjednávání vzroste tarifní mzda pracovníků o 3,95 %. Jedná se o každoroční garantovaný nárůst, jehož výše se odvíjí od meziroční inflace zveřejněné ČSÚ. Průměrná mzda v závodě tak překročí částku 36 000 Kč a při zohlednění všech příplatků a benefitů vzrostou personální náklady o 5,99 %.

Dle slov vedoucího Personálního oddělení Milana Černého je Rohde & Schwarz stabilním zaměstnavatelem, který díky zázemí technologického koncernu a silnému postavení na trhu je schopen plnit závazky z kolektivního vyjednávání i v době, kdy se celosvětové hospodářství nachází v nejistotě. „Stavíme na tradici dobrého zaměstnavatele a spokojenosti našich zaměstnanců. Jsem moc rád, že i v této nelehké době můžeme ocenit jejich práci a angažovanost.“

Dle zaměstnaneckého průzkumu je s prací v závodě spokojeno 78 % pracovnic a pracovníků. To potvrzuje také skutečnost, že společnost opakovaně ovládá přední příčky soutěže Zaměstnavatel regionu. Lepší podmínky pro zaměstnance také představuje navýšení příspěvku na dopravu do zaměstnání, výrazně zvýšený příspěvek na penzijní připojištění a nově příspěvek na životní pojištění.

Dosavadní benefity, jako je např. dotované stravování či týden dovolené navíc, zůstávají nadále v platnosti. Zaměstnanci mohou nově využít benefitu firemní školky, jejíž zkušební provoz byl zahájen v květnu letošního roku. Ve mzdě za červen 2020 se mohou těšit také na vyplacení mimořádné odměny ve výši až 12 000 Kč, která byla dojednána při uzavření kolektivní smlouvy v loňském roce.

Vzhledem k aktuální mimořádné situaci vyvolané pandemií covid-19 a v zájmu zachování zaměstnanosti byl v pondělí 15. 6. 2020 uzavřen Dodatek č. 2 ke kolektivní smlouvě týkající se rozšíření parametrů konta pracovní doby a finanční prémie za odpracované roky ve společnosti. Tento benefit je standardně vyplácen v březnu a v září.

Vedení společnosti a zástupci odborové organizace se však domluvili na jejím předčasném vyplacení. Bonus zaměstnanci obdrží v červenci jako součást mzdy za červen. „Vážím si toho, že vyjednávání dodatku kolektivní smlouvy bylo i letos vstřícné a že spokojenost zaměstnanců je prioritou obou stran. Věřím, že tomu tak bude i nadále,“ konstatoval předseda základní odborové organizace při Rohde & Schwarz ve Vimperku Marek Malý. 

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena