Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Trh práce na Prachaticku stále přináší velmi dobré zprávy

PRACHATICKO – 18/6 2020 - 11:38 – Na trhu práce na Prachaticku se stále nekoná drama. Nezaměstnanost neroste a je od zimy stabilní. I nabídka volných míst se drží.

      

   Text: TOMÁŠ PŘIBYL 

  

V dubnu a v květnu, kdy vládní restrikce některé segmenty ekonomiky úplně zastavily, zůstávala míra registrované nezaměstnanosti na Prachaticku 2,5 procenta. Na konci dubna bylo bez práce 957 lidí a na konci května o dva méně. A velmi dobrá zůstávala i nabídka volných míst. V dubnu jich Úřad práce v našem regionu nabízel 2016 a v květnu jich přibylo dalších 40. Jde tedy o mírné zlepšení a oproti zimě se nezaměstnanost na Prachaticku snížila o jednu desetinu procenta.

Nezaměstnanost je přitom stabilní i v celém Jihočeském kraji a drží se na 2,9 procenta. Kromě Strakonicka přitom ve všech jihočeských okresech dál panuje nedostatek lidí na práci. To znamená, že volných míst poptávaných zaměstnavateli je stále více, než je lidí v evidenci úřadu práce. V celém kraji chybí takto zhruba šest tisíc lidí na práci.

Na Prachaticku je přitom nedostatek lidí na práci nejmarkantnější. Podle statistik tu chybí více než tisíc lidí na práci. Počet volných míst přitom neklesá a na jedno místo v okrese připadá 0,46 nezaměstnaného, což je nejnižší poměr v kraji a jeden z nejnižších v Čechách. Prachaticku tak zjevně už třetí měsíc pomáhá vládní kurzarbeit.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena