Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Na Libíně se chystá třetí etapa Areálu lesních her pro seniory

PRACHATICE - 19/5 2020 - 13:49 - V Areálu lesních her na úpatí Libína se chystá třetí etapa. Ta by měla sloužit seniorům, ale nejen jim. Výstavba začne, jakmile se rozhodne o dotaci.

      

   Text: ZDENĚK PŘIBYL, foto poskytl JIŘÍ MACHART 

  

   "Třetí etapa areálu nad Lázněmi sv. Markéty je koncipovaná jako odpočinková zóna nejen pro dospělé. Byl na ni podám projekt, zatím nemáme informace, zda bude dotace poskytnuta. Budeme-li úspěšní, bude III. etapa Areálu lesních her pravděpodobně realizovaná ještě letos," uvedl prachatický radní Jiří Machart.

   V lesním prostoru na úpatí Libína naváže třetí etapa na dvě předchozí pro děti a mládež. S těmi by měla mít téměř shodné použité zejména přírodní materiály a provázet by ji rovněž měly co nejmenší zásahy do terénu a minimum kácení.V areálu by mělo vzniknout až pět zastavení na trase okružní procházky, tematicky propojených. Prvotní úvahy se inspirovaly například strukturou buněk či atomů, rostlinných pletiv nebo květů, a také uspořádáním vesmíru.

   "Jedinečnost celého areálu spočívá podle mně v principu jeho vybudování. Na projektu se totiž podílely různé věkové skupiny obyvatel Prachatic a několik organizací ve městě. Na výstavbě byla také shoda politických stran a hnutí v prachatickém zastupitelstvu. Měli jsme štěstí na doslova úžasného projektanta, který vystihl podstatu našeho hlavního záměru - vytvořit podmínky pro aktivity všech věkových skupin. Každá etapa areálu má také svůj výchovný a vzdělávací prvek," dodal Jiří Machart, který je jedním z realizátorů tohoto zajímavého projektu a těší se na jeho dokončení a fungování také jako občan Prachatic.

   Připomeňme si, že první lokalita areálu, která je určena pro děti ve věku od 3 do 12 let, a byla dokončena v roce 2017, je tvořena pěti stanovišti, která přeneseně zpodobňují obydlí místních lesních zvířat (mraveniště, veverčí stezka, žabí tůň, ptačí hnízda a pavoučí altán). Druhá lokalita, otevřená v roce 2018, určená pro věkovou kategorii 12+, je koncipována jako kruh na sebe navazujících herních a posilovacích prvků, jako určitá forma tzv. „opičí dráhy". Realizátorem a investorem Areálu lesních her je město Prachatice ve spolupráci s Městskými lesy a Sportovním zařízením města Prachatic.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena