Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Do šumavské divočiny s novinkami – bobry, vlky a XL trasou

ŠUMAVA - 14. května 2020 - 14:35 – Hned čtyři novinky přinesou letos výpravy s průvodci do divočiny šumavského národního parku. Bude možné vypravit se za bobry, vlky i na pláně.

      

   Text: KATEŘINA PŘIBYLOVÁ, ilustrační foto NP Šumava

  

   Návštěvnický program průvodci divočinou patří v tom, co organizuje správa šumavského národního parku pro turisty, k nejoblíbenějším nabídkám. Letos představuje 125 výprav na 37 různých tras pro 1 273 zájemců. Registrace začne zítra. Nové trasy jsou v nabídkách čtyři - včetně dvoudenní XL trasy.

   Jednou z novinek bude boří výprava. „Povede do málo známé oblasti CHKO v okolí malebné říčky Pestřice. Návštěvníky čeká návštěva domoviny bobrů s jejich typickými pobytovými stopami, jako jsou hráze, hrady, nakácené dřeviny nebo i dopravní cesty. Mohu zaručit, že zájemci okusí vodu, tedy životní prostředí býložravých bobrů, na vlastní kůži,“ řekl vedoucí koordinátor programů průvodci divočinou Vladimír Dvořák a dodal: „Další novinková výprava do Modravských plání zavede návštěvníky do oblasti horního toku Roklanského potoka. Do této unikátní, odlehlé a člověkem opuštěné oblasti tak letos zamíří v rámci čtyř výprav třicet dva zájemců.“

   Třetí novinkou je vlčí výprava, která bude začínat v návštěvnickém centru v Srní, které je zaměřeno právě na vlky, a povede i do oblasti Modravy. „Poslední novinkou je dvoudenní trasa vedoucí výhradně po české straně Šumavy s přespáním na Pancíři. Vychází se z parkoviště nedaleko Keplů na Prášilsku. Postupně se vystoupá až na Pancíř a okruhem zpět,“ připojil další informace koordinátor programu průvodci divočinou Josef Štemberk.

   Výpravy do divočiny jsou určeny pro fyzicky zdatnější návštěvníky a jsou koncipovány nejméně jako půldenní a většinou vedou volným terénem mimo turistické trasy. Průvodci vyrážejí za každého počasí a účast je na vlastní nebezpečí. Ceny jsou stejné jako v loňském roce, tedy od 450 do 1200 korun za dvoudenní XL trasy. Registrační systém se spustí v pátek 15. května v 9:00 hodin na e-shopu https://eshop.npsumava.cz. První výprava se uskuteční v pátek 16. června a poslední v neděli 25. října.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena