Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Zmizelou Šumavu 2 pokřtili po šumavsku Volarskou zlatou

VOLARY - 9. listopadu 2019 - 9:55 - Do Volar přijel ve čtvrtek 7. listopadu Emil Kintzl aby společně s Janem Fischerem a místními knihovnicemi pokřtili knihu Zmizelá Šumava 2.

      

   Text a foto: LADISLAV BERAN

  

   A také tu představili její novou podobu ve streamu, což jsou krátké filmy právě o Zmizelé Šumavě. Literární večer s milými hosty přilákal mnoho lidí, kteří zaplnili společenský sál do posledního místečka. Večer uvedl Jaroslav Pulkrábek, ředitel Kulturně informačního centra města. Poděkoval lidem za to, že v tak hojném počtu přišli obdivovat starou Šumavu a poslechnout si vyprávění Emila Kintzla spolu s jeho dvorním režisérem Janem Fischerem. Po zahájení zazpíval Toník Yetti Jelínek první píseň a navodil tak atmosféru k procházce po starých, krásných místech i časech, šumavskými hvozdy, kdy bylo slyšet "prosím" i "bitte".Emil Kintzl je vynikající vypravěč a i on byl, jak řekl v úvodu, překvapen velkou návštěvou. „Dnes jsem u vás potřetí, ale tolik, co vás přišlo dnes, jsem opravdu nečekal a my vám za to děkujeme.“

   Poté již vyprávěl o místech zmizelých, jak na západě, tak na jihu Šumavy. "Víte, dnes budeme nejen křtít, ale u vás bude mít i streamová verze předpremiéru, tak si to užijme," řekl Emil Kintzl. A tak se šlo všemi ročními dobami, místy, které neznáme, kolem potoků, řek či říček, přes Sterzmühle, osadou Vogelsang, kolem Pekelského údolí a dál.    Přišel i Nicov s kostelem svatého Martina, který je nejvýše položeným románským kostelem v Česku. Dál jdeme pěšky a v zimním čase na lyžích, i s dětmi které jdou v zimě na celý týden do školy. Setkání s Erhardem Gerardem Gattermanem, jehož otec byl jedním z průkopníků lyžování na bavorské straně Šumavy a dokonce se stal vysokým činovníkem lyžování v evropských zemích. Rovná čára běžek nebo kristiánka či telemark při jízdě z kopce - i na to došla řeč.    Po malé pauze přišel křest knihy Zmizelá Šumava 2, které popřály dvě sudičky. "Nikdo jiný to dnes večer nemůže být než naše dámy knihovnice,“ řekl Jaroslav Pulkrábek. A tak Ladislava Škrnová a Marcela Zvonková džbánečkem Volarské zlaté knihu pokřtily, popřály jí hodně spokojených čtenářů, a ať se kniha i filmové příběhy líbí.   Potom se zajelo ještě k Ždánovu, Řetenici po Zlatém potoku do Anenského údolí na těžbu zlata v okolí Kašperských hor, následovala závěrečná píseň Toníka Yettiho Jelínka a krásný literární večer skončil dlouhotrvajícím potleskem jako poděkování všem, kteří jej připravili.    Na závěr proběhla autogramiáda a mnozí si knihu odnesli domů. Je to určitě pěkný vánoční dárek a rovněž vzpomínka na místa, které někteří ještě pamatují.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena