Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Hulák čeká po sezóně rekonstrukce až za 15 000 000 korun

PRACHATICE – 12. února 2020 – 18:34 – Prachatická radnice se po letní sezóně chce pustit do rekonstrukce Huláku. Odhady nákladů dosahují zatím až patnácti milionů korun.

      

   Text a foto: KATEŘINA PŘIBYLOVÁ

  

   Hulák za sebou má dvanáct let provozu a jeho technický stav se zhoršuje už několik let. Loni se tu třeba utrhl jeden ze skokanských můstků u bazénu, byla zavřená jedna z drah skluzavky a několik lidí se tu pořezalo o praskající obložení bazénů. Podle informací naší redakce se stav a bezpečnost koupaliště zhoršovaly několik let. A nyní konečně přichází na řadu rekonstrukce.

   „Obklady, dlažby a přelivové žlábky v některých místech začínají praskat, vytvářejí ostré hrany a mohly by návštěvníkům způsobit poranění. Zhoršený technický stav vykazují také povrchy klouzaček, které jsou v některých místech popraskané. Generální rekonstrukce bude spočívat především v opravě všech třech vodních ploch, tedy bazénů,“ řekl starosta Martin Malý.

   „Z odborného posudku, který si město nechalo zpracovat, se jeví jako nejoptimálnější řešení demontáž všech obkladů a dlažeb v bazénech a jejich nahrazení překrytím stěn gumovou folií. Stejný postup by byl zvolen i při opravách povrchu klouzaček,“ doplnil místostarosta Miroslav Lorenc.

   Koupaliště začalo být nebezpečné v minulé sezóně. Po zimě se jeho stav zhoršil, a když se tu objevilo několik pořezaných lidí o dlaždice, začalo město konečně reagovat a udělalo alespoň první provizorní opravy obložení bazénů. Na větší rekonstrukci ale opět nedojde před sezónou ale až po ní. „Pro zajištění hladkého průběhy letošní sezony dojde v průběhu jarních měsíců k nejnutnějším dílčím dočasným lokálním opravám inkriminovaných míst, aby se předešlo možným zraněním,“ dodal starosta Martin Malý.

   Město mluví o tom, že odhady cen budou známy až poté, co bude k dispozici projektová dokumentace. Nyní vedení radnice mluví o odhadu pohybujícím se od sedmi do patnácti milionů korun. „Vlastní rekonstrukce bude doplněna dalšími etapami. První etapou bude vlastní výše zmíněná oprava bazénových van vyfoliováním. Další etapou bude v závislosti na finančních možnostech města instalace nových vodních prvků, popřípadě i osazení úplně nového tobogánu,“ doplnil informace místostarosta Miroslav Lorenc.

   Vybudování Huláku stálo zhruba 55 milionů korun a město ho platilo ze svého bez jediné koruny dotace. Úvěr na něj ještě přitom nesplatilo a koupaliště už potřebuje nákladnou opravu. Navíc město provoz koupaliště ročně dotuje částkou jeden až jeden a půl milionu korun. K tomu loni město opravilo plavecký bazén za 140 000 000 korun, zhruba ze dvou třetin rozpustilo své rezervy a vzalo si úvěr 85 milionů korun právě na bazén. Navíc si muselo pořídit i třicetimilionový kontokorent a rekonstrukce Huláku je v této finanční situaci města v podstatě neplánovanou investicí.

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena