Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Tříkrálový koncert v Galerii Dolní brána sklidil velký aplaus

PRACHATICE - 6. ledna 2020 - 10:02 - Trio Flauto traverso a KIS města Prachatic připravily na neděli 5. ledna do Galerie Dolní brána Tříkrálový koncert. Potlesk posluchačů tu nebral konce.

      

   Text a foto: ZDENĚK PŘIBYL

  

   O nádherný hudební zážitek se postaraly svým hodinovým vystoupením flétnistky Petra Pěstová, Kristýna Mašková, Kateřina Weissová, Klára Nachlingerová a pěvkyně Marie Krejsová a Michaela Pilátová. Průvodního slova se s noblesou a vtipně zhostila Kateřina Weissová.
Flétnové trio je koncert od koncertu vyzrálejší a získává stálé sympatie. Na scénu v kulisách obrazů malíře Valentina Horby a plastik uměleckého kováře Davida Hugo Habermanna ho uvedla galeristka Dolní brány Šárka Hettnerová. Velký potlesk sklízelo Trio Flauto traverso po každé písni. Doslova obrovský aplaus připravili posluchači po přednesení flétnové části symfonické básně Vltava z cyklu Má vlast skladatele Bedřicha Smetany. Zazněla i hudba a písně W. A. Mozarta či řady italských a francouzských skladatelů.

   V hlediště jsme mezi posluchači zahlédli například i spokojené tváře sbormistra a hudebníka Pavla Buška, dirigenta Dechového orchestru Prachatice Václava Franze nebo ředitele SPgŠ a VOŠS Prachatice Antonína Krejsy.

   Pohodu Tříkrálového koncertu umocnila také nabídka zákusků a čaje, o které se postarala galeristka Šárka Hettnerová. Výtěžek z dobrovolného vstupného se Trio Flauto traverso rozhodlo věnovat na Tříkrálovou sbírku prachatické farní charity. 

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena