Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Začíná Tříkrálová sbírka. Koledníci budou chodit dva týdny

PRACHATICKO – 30. prosince 2019 – 23:02 – Už podvacáté vyrazí do ulic i domácností koledovat skupinky Tří králů. Tradiční Tříkrálovou sbírku pořádají farní charty po celém Česku.

      

   Text: KATEŘINA PŘIBYLOVÁ

  

   Na Tříkrálové sbírce je unikátní to, že skupinky Tří králů obdarovávají všechny, které navštíví. Tak jako bibličtí mudrcové, kteří přišli za Ježíšem, i oni přináší požehání, poselství lásky a pokoje. A přitom přijímají dary pro potřebné. Tříkrálová sbírka nebude chybět ani na Prachaticku. Začne 1. ledna a potrvá dva týdny do 14. ledna.

   Skupinky Tří králů budou jako vždy provázet dospělí vedoucí s průkazem, povolením sbírky a zapečetěnou kasičkou. A tradičně i rozdají znamení své návštěvy v podobě křídou napsané zkratky K+M+B 2020 na zárubních dveří.

   Prachatické zahájení sbírky se uskuteční na Nový rok při mši svaté v kostele na hřbitově od 9:30 hodin. Koledníci postupně navštíví také všechny čtyři prachatické základní školy. Rovněž jim poděkuje starosta a nakonec se mohou těšit v neděli 19. ledna od patnácti hodin na promítání pohádky v kině Národka.

   Výtěžek jde z části na organizování sbírky, pomoc v zahraničí a diecézi, ale hlavně na sociální služby, které provozuje prachatická farní charita. Jde o azylový dům pro matky s dětmi, azylový dům pro může a o terénní program Most. 

 
 

ZPRÁVY

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena