Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  OBRAZEM: Soustředění mladých zdravotníků na horách

PRACHATICKO – 21/7 2020 - 18:29 – V červenci proběhlo každoroční letní soustředění pro mladé zdravotníky Českého Červeného kříže Prachatice, tentokrát na Zadově.

      

   Z redakční pošty: Zuzana Pelikánová, OS ČCK Prachatice

  

Pobytová akce byla určena dětem ve věku 6 - 16 let se zájmem o první pomoc. Celkem dvacet dětí čekal nejen odborně zaměřený program teoretické i praktické výuky zdravovědy a první pomoci, ale také hry i zajímaví hosté a exkurze.

Během pobytu jsme se intenzivně věnovali první pomoci, děti absolvovaly řadu modelových situací v rolích figurantů, záchranářů, ale také dispečerů na tísňové lince. Neminulo je ani téměř skutečné volání ZZS nebo nácvik komunikace přes vysílačky.

Přivítali jsme kynologa Horské služby, lektory - vozíčkáře z projektu VZPoura úrazům, navštívili stanici Horské služby. Na vycházce k rozhledně nás překvapily figurantky, které nikdo z dětí neznal… Úkolu se však děti ujaly s vervou mladým zdravotníkům vlastní. Odměnou jim byl nejen výstup na rozhlednu, ale i cesta lanovkou. Adrenalin hlavně pro instruktory.

Závěr pobytu byl věnován vyhodnocení a rozloučení, skáplo i pár slziček a leckdo by rád zůstal ještě aspoň o jeden den déle. Rádi bychom tímto poděkovali dětem za příjemně strávený čas, rodičům za důvěru a partnerům za spolupráci.

Letní soustředění mladých zdravotníků bylo realizováno za podpory Města Prachatice a ČEPS.

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena