Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Mladým literárním talentům z prachatické knihovny se daří

PRACHATICE – 13. prosince 2019 – 15:47 - V prachatické městské knihovně pokračuje spolupráce spisovatele Hynka Klimka a mladých talentů a dál nese své ovoce.

      

   Z redakční pošty: Ludmila Bicanová, Městská knihovna Prachatice

  

   V lednu 2014 zahájila Městská knihovna Prachatice lekce tvůrčího psaní, při nichž se mladým nadějím věnoval Hynek Klimek. Tento spisovatel a publicista patří mezi oblíbené autory mezi dětskými i dospělými čtenáři. V průběhu šesti ročníků spolupracovala Městská knihovna Prachatice na lekcích tvůrčího psaní se ZŠ Zlatá stezka 240 a ZŠ Vodňanská 287. Současně se Hynek Klimek setkával pravidelně se svými žáky v klubovně Městské knihovny Prachatice.

   Spoluprací Hynka Klimka s prachatickými dětmi vznikly dvě knížky – O víle Majolence a profesorovi z Prachatic a O víle Majolence a profesorovi z Prachatic 2. Od této doby je víla Majolenka slavnou obyvatelkou města Prachatice a její existencí je inspirována například také stezka v blízkosti města.

   Malá víla Majolenka je také pravidelnou účastnicí slavnostního pasování na čtenáře prvňáčků všech prachatických základních škol. Obě dvě vydané pohádkové knížky je možné zakoupit v informačním centru města Prachatice na Velkém náměstí.

   Ve školním roce 2019/2020 navazuje Městská knihovna Prachatice na předchozí ročníky další úspěšnou spoluprací s Hynkem Klimkem. Nejúspěšnější žáci 5. ročníku ZŠ Zlatá stezka 240 publikují své práce v dětských novinách Robinson. V 5. čísle z prosince 2019 si můžeme přečíst hned čtyři literární příspěvky talentovaných prachatických dětí, kterým k jejich úspěchu moc gratulujeme!

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena