Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  Nerudovka opět na Vzdělání a řemeslo České Budějovice

VIMPERK – 27. listopadu 2019 – 17:30 - Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se již tradičně zúčastnila výstavy Vzdělání a řemeslo. Letos se konal její 25. ročník.

      

   Z redakční pošty: Šárka Žáková Střední škola a Základní škola, Vimperk 

  

   Výstava se uskutečnila na českobudějovickém výstavišti od čtvrtka 7. do soboty 9. listopadu. Veletrh byl nejširší přehlídkou středních škol, učilišť, vyšších odborných škol a dalších typů škol v celé České republice. V rámci jednotlivých expozic, kde se představila zhruba stovka škol, mohli žáci a rodiče získat informace o náplni studia na dané škole nebo se zeptat studentů na jejich osobní zkušenosti.

   Střední škola a Základní škola Vimperk představila na výstavě všechny nabízené obory. Své řemeslo předvedli v praxi žáci oboru instalatér, strojník silničních strojů, kuchař - číšník a žáci elektro oborů. Návštěvníci expozice měli možnost otestovat své svářečské umění na svářecím simulátoru, vyzkoušet si polyfúzní svařování či práci s pásovým rypadlem. Nechyběla ani odpočinková část stánku, v podobě kavárny, kterou připravili žáci oboru Kuchař-číšník. Žáci školy zajišťovali po celou dobu výstavy také ozvučení hlavního podia a videoprojekci.

   V průběhu výstavy byly vyhlášeny výsledky ocenění škol v Jihočeském kraji v rámci soutěže Škola doporučená zaměstnavateli. Soutěž pořádá již šestým rokem Klub zaměstnavatelů. Do hlasování se na Jihu Čech zapojilo více než padesát zaměstnavatelů. Ti hodnotili celkem 84 středních škol z Jihočeského kraje. Střední škola a Základní škola Vimperk v Nerudově ulici se umístila v první desítce.

   Zájemci o studium na vimperské Nerudovce, kteří se nemohli výstavy Vzdělání a řemeslo zúčastnit, mohou navštívit školu v kterýkoliv den po předchozí telefonické domluvě.

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena