Zprávy - Foto - Inzerce - reklama/redakce  

 
  V Prachaticích a v Lažištích potkáte ve čtvrtek Světlušky

PRACHATICKO – 8/9 2020 - 11:57 – Ve čtvrtek 10. září potkáte v Prachaticích a Lažištích nejspíš i vy Světlušky čili dobrovolnice Českého Červeného kříže v roli Světlušek.

      

   Z redakční pošty: Zuzana Pelikánová, ČČK Prachatice

  

Jde o dobrovolnice, které se zapojily do celostátní sbírky pro Světlušku - dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu založený na solidaritě a dobré vůli lidí, kteří se rozhodli darovat nevidomým trochu světla. Již od roku 2003 Světluška pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě - bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů.

Sbírka Světluška podporuje například ranou péči pro nevidomé a kombinovaně postižené děti, pořízení speciálních pomůcek jako je PC s hlasovým výstupem a braillským řádkem, čtecí lupy, mluvící zápisníky, pořízení vodících psů, načítání zvukových knih a komentování filmů a mnoho dalších aktivit určených dětem a dospělým se zrakovým postižením. Projekt také podporuje nadané studenty v rozvoji talentu, tvořivých schopností a studiu.

Zakoupením hracích karet, zubního kartáčku nebo tykadel můžete i vy podpořit pomoc lidem s těžkým osudem a velkým elánem do života. Konkrétní příběhy lidí, kterým nadační fond již pomohl, najdete na www.svetluska.net

 
 

OD ČTENÁŘŮ

 
     
 

PRACHATICKOnews.cz

Husova 68, 383 01

redakce@prachatickonews.cz

TOPlist

 

 

 

 

 

 
 

Copyright: PRACHATICKOnews.cz, Všechna práva vyhrazena